Z czego wynikają główne problemy z erekcją ?

Ta wstydliwa kwestia dotyczy wielu mężczyzn. Co jest źródłem problemów dowiesz się w tym artykule.

Z czego wynikają główne problemy z erekcją i jak im zaradzić?

Problemy z erekcją nie należą do tych, które można ignorować. Zastanawianie się jak jak życie wyglądałoby bez seksu, napełnia niejednego bohatera trwogą. W końcu seks stanowi jedną z ważniejszych płaszczyzn w życiu każdego człowieka!

Seks jest podstawowym fundamentem dla funkcjonowania szczęśliwej relacji partnerskiej. W przypadku gdy na tej płaszczyźnie osiągniecie spełnienia nie jest możliwe, przyczynia się to do powolnego rozpadu relacji pomiędzy dwojgiem ludzi. Panie zaczynają być coraz bardziej wymagające, nie dysponują już taką cierpliwością jak na początku i niespełnione mogą pójść szukać seksualnego spełnienia gdzieś indziej.

Jak w tym czasie zachowują się mężczyźni? Pomimo ogólnej opinii, że zazwyczaj są twardzi i nie przejmują się byle czym, w tej sytuacji jest na odwrót. Coraz bardziej naciskani i osaczeni, podświadomie pozwalają, aby ich codzienna frustracja się powiększała, co powoduje, że ich aktywność seksualna przybiera jeszcze gorszy scenariusz niż początkowo. Co za tym idzie, to przede wszystkim spadek ich samooceny w związku. Może wydawać się to błahe, jednak w dłuższej perspektywie czasu będzie wiązało się to z niemożliwością zaspokojenia seksualnego swojej partnerki i stopniowym rozpadem relacji.

Jak widać problemy z zaburzeniem erekcji stanowią istotny problem zarówno dla panów jak i pań. Nie można zaprzeczyć, że wpływ braku aktywności seksualnej rzutuje na życie i funkcjonowanie każdego z nas.

Ten artykuł został stworzony w celu wyjaśnienia problemów związanych z zaburzeniami erekcji oraz ich rozwiązaniami. Materiał ten powstał w oparciu o informacje zawarte w artykule http://woman-news.pl/problemy-z-erekcja-poznaj-przyczyny-tego-problemu/.

Poczucie wstydu jako główny problem z erekcją

Jednym z głównych problemów z erekcją u panów jest poczucie wstydu. Ich penisy, aktywność seksualna czy umiejętność zaspokojenia kobiet w sypialni dla każdego z nich stanowi wyznacznik ich męskości. Przyznanie się im do posiadania problemu na tle seksualnym stanowi ogromne wyzwanie. Budzi u nich poczucie wstydu oraz lęku, przez co niechętnie mówią o swoich problemach, a także szukają rozwiązania.

Dopiero gdy skutki problemu zaczną być drastycznie odczuwalne wówczas przestają ignorować problem, jednak wtedy może być już za późno np na odbudowę relacji ze swoją partnerką.

Żeby pozbyć się uczucia wstydu mężczyźni powinni zapoznać się ze statystykami – problemy z potencją mogą dotyczyć każdego z nich i to w każdym wieku. Nieważne czy mają oni 18 czy 60 lat. Różnica w występowaniu zaburzeń seksualnych wynika tylko z ich przyczyn.

Co więcej, badania pokazują, że nawet 50% panów cierpiała bądź cierpi na problemy z erekcją. Nie ma co się dziwić, na impotencję ma wpływ ogromnie duża liczba czynników.

Jakie są przyczyny impotencji?

Można wyróżnić trzy podstawowe grupy czynników przyczyniających się do występowania impotencji: fizycznie, psychiczne i genetyczne. Każda z nich jest tak samo poważna, a nieleczona może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Jakie czynniki fizyczne przyczyniają się do obniżenia jakości życia seksualnego?

Jednym z najbardziej poważnych czynników jest zarażenie się grzybami bądź bakteriami. Można się nimi zarazić w przypadku nieprawidłowej diety. Śmieciowe żarcie i związany z tym niezdrowy tryb życia powoduje nieszczelność jelit i naczyń krwionośnych, które umożliwiają bakteriom przenoszenie się w organizmie. W tym przypadku leczenie powinno w pierwszej kolejności odbyć się przy pomocy właściwej diety, suplementów, naturalnych ziół i witamin.

Na męskie włókna nerwowe oraz naczynia krwionośne odpowiadające za erekcję, wpływają wszelkie zmiany cukrzycowe. Szczególnie ważna w tym przypadku okaże się dieta i kontrola glukozy w organizmie.

Obciążenie nadnerczy związane jest z kolei z odpowiednim snem, a najczęściej jego brakiem w połączeniu z niezdrową dietą. Powoduje to również osłabienie ich ochoty na seks.

Część problemów z erekcją wynika z jeszcze bardziej poważniejszych przyczyn jakimi są zaburzenia hormonalne. Mają one swoje źródła w nieodpowiednim stylu życia, stres w życiu powoduje wzrost prolaktyny w organizmie, która z kolei jest zabójcą dla odpowiedniej erekcji. Dlatego zwłaszcza tych czynników nie powinno się ignorować i powinno się koniecznie udać się na konsultacje do lekarza w celu specjalistycznego leczenia.

Za prawidłowe funkcjonowanie erekcji odpowiada odpowiednie ciśnienie krwi. Problemy z układem krążenia bezpośrednio na to wpływają, co znajduje swoje źródło w chorobach serca i układu krążenia. Najpoważniejszy tutaj problem stanowi miażdżyca, która polega na zapychaniu naczyń krwionośnych blaszkami tłuszczu, co doprowadza do zmniejszenia przepływu krwi. Mężczyźni w tym przypadku powinni zwracać szczególną uwagę na poziom cholesterolu we krwi.

Tak jak już zostało to wspomniane – mniejsze ciśnienie krwi oznacza gorszą erekcję. Decydując się na walkę z zaburzeniami seksualnymi, panowie w pierwszej kolejności powinni zweryfikować listę leków jakie zażywają. Leki obniżające ciśnienie krwi znacznie pogarszają seks.

Kolejnym czynnikiem oczywiście są uzależnienia. O ich negatywnym wpływie na różne sfery życia, każdy słyszał. Alkohol pity z umiarem może stanowić dobry afrodyzjak, ale nie w momencie kiedy się go nadużywa.

Mówiąc o czynnikach fizycznych wpływających na męska impotencję, nie można pominąć siedzącego trybu życia. Brak ruchu wpływa niezwykle efektywnie na zanik życia seksualnego. W celu jego poprawy mężczyźni powinni zacząć się ruszać najpierw poza sypialnią, robiąc zwykłe proste ćwiczenia bądź chodząc na dłuższe spacery.

Ostatnim ważnym czynnikiem są wszelkie uszkodzenia ciała na skutek dawnych operacji bądź przebytych chorób.

Jak można zauważyć istnieje wiele czynników fizycznych mających negatywny wpływ na męską potencję. To jednak nie koniec, przejdźmy do kolejny..

Jak zaburzenia na tle psychicznym wpływają na problemy z erekcją?

Pomimo, że gdzieś w kulturze utarło się, że panowie są tymi silniejszymi, nie wyklucza to faktu, że oni również cierpią na problemy na tle psychologicznym. W tym przypadku panie powinny wykazać im szczególne wsparcie i zrozumienie. O jakich problemach więc mowa?

Przede wszystkim o stresie i związanym z nim poczuciem lęku. W przypadku kiedy mężczyzna nie czuje się komfortowo psychicznie jego ochota na seks znacznie się obniża. W tym celu koniecznym jest stosowanie taktyk, które pomogą im w walce ze stresem.

Zaburzenia seksualne mogą mieć również swoje źródło w problemach w związku. W momencie występują poważne problemy pomiędzy partnerami ich ochota na seks nie jest zbyt duża. Warto w tym przypadku postawić na szczerość i rozmowę w celu wyjaśnienia wszelkich nieporozumień.

Założenie, że depresja jest zarezerwowana wyłącznie dla kobiet jest jednym z najbardziej mylnych stanów myślenia. Panowie również na nią cierpią, a wstyd w związku z nią odczuwalny powoduje, że jest ona znacznie poważniejsza w ich przypadku.

Głębokie przekonania tkwiące w każdym z nas również stanowią przyczynę problemów na tle seksualnym. Lęk przed zbliżeniem jest jednym z nich.

Niska samoocena, powoduje, że mężczyźni postrzegają siebie jako niegodnego swojej partnerki stanowi poważny problem. W tym przypadku konieczna jest szczera rozmowa i wsparcie ze strony pań.

Przedstawione tutaj problemy omówione zostały na podstawie artykułu https://www.health.com/health/condition-article/0,,20189973,00.html .

Problemy z erekcją w pigułce

Na podstawie przedstawionych wyżej informacji nasuwa się parę wniosków. Przede wszystkim problemy związane z erekcją powinny przestać być tematem tabu. Traktując je w ten sposób zarówno przez panów jak i panie jesteśmy współwinni pogłębiania się ich w społeczeństwie. Czasami zwykła rozmowa z partnerką, wyjaśnienie wzajemnych wątpliwości i oczekiwań może doprowadzić do wyeliminowania problemu.

Dalej, wszystkie problemy związane z impotencją są do rozwiązania w zasięgu ręki mężczyzn. Wystarczą drobne zmiany dotyczące trybu życia, codziennej diety czy zażywanych lekarstw. Dopiero w momencie, gdy te drobne zmiany nie poprawią problemów seksualnych należy udać się z problemem do lekarza.

I to co jest najważniejsze – nie można bagatelizować tego problemu! Nieleczone będą nabierać tylko coraz to poważniejszej formy zarówno fizycznej jak i psychicznej. Wówczas rozwiązanie nich będzie znacznie poważniejsze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *