Jak zorganizować domówkę

Domówki są najbardziej popularną formą imprezowania. Wiele osób zastanawia się jak zorganizować domówkę, aby impreza była udana. Zwykle są organizowane z jakiejś konkretnej okazji, urodziny, imieniny, sylwester i tak dalej. Jednak nie zawsze. Organizując imprezę w domu można mieć pełną kontrolę nad całą imprezą, w przeciwieństwie do imprezy w klubie lub barze. Można samemu wybrać muzykę, listę gości, jedzenie oraz czas jej zakończenia. Trzeba jednak pamiętać, że rośnie wówczas liczba obowiązków i odpowiedzialność. Jak zorganizować domówkę, aby była ona bezpieczna i niezapomniana?

Czym jest domówka?

Domówka jest imprezą organizowaną w domu lub mieszkaniu, na którą zwykle zaprasza się najbliższych znajomych i przyjaciół. Zwykle jest ona organizowana z jakiejś konkretnej okazji, urodzin, imienin, Halloween i innych. Zwykle rodzi się pytanie jak zorganizować domówkę i czy warto. Jasne, że wymaga to poświęcenia i wykonania przekąsek czy drinków, jednak na pewno wynagrodzą to zadowolone buzie gości. Na organizację domówki jest wiele pomysłów i inspiracji, które można znaleźć w Internecie.

Co przygotować na domówkę

Jak zorganizować domówkę?

Jak zorganizować domówkę? Organizacja prywatki, zwykle nie jest trudna, jednak wymaga spełnienia niektórych obowiązków oraz kontroli nad przebiegiem całej imprezy. Co więc powinno zostać zrobione, aby gościom niczego nie brakowało, a gospodarz był zadowolony z przyjęcia?

  1. Zaproszenia na domówkę – jak zorganizować domówkę? Zaproś gości! Na domówki zaprasza się zwykle najbliższych znajomych i przyjaciół. Trzeba wziąć wcześniej pod uwagę fakt, ile osób zmieści się do pomieszczenia, w którym będzie organizowana impreza. Wiadomo, że zbyt duży tłok nie będzie sprzyjał dobrej zabawie, dlatego też warto pomyśleć o tym wcześniej i najlepiej zrobić listę gości.

  2. Motyw przewodni przyjęcia – świetnym pomysłem na urozmaicenie przyjęcia, jest wybór jego motywu przewodniego. Ułatwia to wybór dekoracji na imprezę, a goście w trakcie szukania kostiumu na pewno będą świetnie się bawić. Jest wiele możliwości, może to być powrót do lat 80. Impreza hawajska albo przyjęcie superbohaterów.

  3. Dekoracje to ważny element każdej imprezy – nie wszystkie gadżety muszą dużo kosztować, wystarczy kilka balonów, girlandy z papieru, lampki. Wszystko to nada świetnego klimatu i sprawi, że goście będą czuć się lepiej.

  4. Gadżety imprezowe – gadżety imprezowe są świetnym pomysłem na urozmaicenie każdej imprezy. Zachęcają też do robienia zdjęć, które później są świetną pamiątką na wiele lat. Dobrze sprawdzą się tutaj świecące krawaty, kapelusze, zabawne naszyjniki.

  5. Dobre jedzenie i pyszne drinki – dobre jedzenie wcale nie oznacza, że trzeba spędzić cały dzień w kuchni, aby przygotować wszystkie przekąski, wystarczą szaszłyki, tartinki i inne ciekawe przekąski. Również drinki można w bardzo fajny sposób ozdobić. Postaw na wódkę z colą i ozdob je palemką lub barwnikami spożywczymi. Świetnie sprawdzą się także takie drobne gesty jak na przykład zamrożone winogrona zamiast kostek lodu.

  6. Bądź trzeźwy – oczywiście, zwykle nie jest to świetne rozwiązanie i zazwyczaj każdy chciałby na swojej imprezie się rozluźnić, jednak nie ma nic bardziej zawstydzającego niż pijany gospodarz, dlatego też warto spożywać alkohol z umiarem, tak aby być w stanie zapamiętać swoją imprezę na długie lata.

  7. Kontrowanie sytuacji – jak wiadomo na tego typu imprezach sytuacja wygląda rożnie. Ludzie pod wpływem alkoholu też zachowują się bardzo różnie. Dlatego warto pozamykać drzwi do sypialni lub pokoi współlokatorów. Cenne rzeczy warto wynieść do piwnicy lub na strych, tak aby nic się nie stłukło albo nie zniszczyło.

  8. Subtelny sposób wypraszania zaproszonych gości – jeśli jesteś już zmęczony, a słońce zaczyna wschodzić natomiast goście dalej świetnie się bawią i nic nie wskazuje na to, że wybierają się do domu, można w subtelny sposób pokazać im, że impreza już skończona. Jak to zrobić? Wystarczy zacząć sprzątać ze stołu i ściszyć muzykę, to powinno dać im do zrozumienia, że impreza powoli dobiega końca. 

Czym jest domówka

Prywatki to zawsze świetne imprezy, cechuje je ten nietypowy klimat, który zawsze daje grono najbliższych znajomych i przyjaciół. Wyżej wymienione wskazówki na pewno dadzą odpowiedź na to jak zorganizować domówkę, by była ona bardzo udana i niezapomniana.