Wygląd jest w dzisiejszych czasach bardzo ważnym elementem życia. Szczególnie kobiety przywiązują do niego bardzo dużą wagę i chcą one wyglądać dobrze w każdym momencie. Jednym ze sposobów jest makijaż permanentny, dzięki któremu kobieta może wyglądać lepiej bez względu na miejsce i czas. Wiele kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego, ponieważ dzięki niemu w szybszy sposób mogą one wykonać swój codzienny makijaż, co więcej makijaż permanentny pozwala też na podkreślenie naturalnej urody kobiety. Czy w takim razie warto będzie zainwestować swoje pieniądze w makijaż permanentny?

makijaż permanentny czy warto?

Co to jest makijaż permanentny i czy warto w niego zainwestować?

Makijaż permanentny jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników do bardziej zewnętrznych warstw skóry, przez specjalistkę, która nazywana jest linergistką. Zabieg ten jest trwały, bezpieczny, a także wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej pigment wprowadza się do naskórka przy użyciu jednorazowych sterylnych igieł. Dzięki makijażowi permanentnemu można zatuszować pewne niedoskonałości, które pojawiają się na skórze, ale także można podkreślić naturalną urodę kobiety.

Bardzo dobrze takie rozwiązanie sprawdzi się dla kobiet zabieganych i zapracowanych, które nie mają czasu na wykonywanie makijażu bądź też nie lubią się malować, ale jednocześnie zależy im na tym, by wyglądać dobrze i świeżo. Makijaż permanentny również dobrze sprawdzi się dla kobiet, które mają uczulenie na kosmetyki kolorowe. Warto wiedzieć, że z rozwiązania tego mogą skorzystać również panowie, chcący poprawić swoje brwi lub rzęsy. Makijaż permanentny często sprawia, że osoby tracą swoje kompleksy i czują się pewniej w swoim ciele.

W jaki sposób należy przygotować się na zabieg?

Specjalistki, które wykonują takie zabiegi zalecają w miejscu wykonania go wykonać peeling, a następnie nałożyć krem, dzięki temu pigment może lepiej wchłaniać się w to miejsce. Na dzień przed dokonaniem zabiegu nie powinno się też wykonywać mocnego makijażu, ze względu na to, że skóra przed zabiegiem musi być czysta bez resztek makijażu, a jak wiadomo mocny makijaż wcale nie jest tak łatwo zmyć. Bardzo ważne jest też, by pamiętać, że przed zabiegiem, co najmniej 24 godziny, nie należy spożywać żadnego alkoholu, narkotyków bądź leków.

Makijaż permanentny – jak wygląda zabieg?

Jeszcze przed dokonaniem zabiegu należy udać się do specjalistki na konsultację, podczas której przeprowadzi ona wywiad ze swoją klientką podczas, którego możliwe będzie wykrycie wszystkich przeciwwskazań odnośnie wykonania zabiegu, na spotkaniu takim dobierane będą też odpowiednie kolory pigmentów, a także klientka zostanie poinformowana o tym w jaki sposób taki zabieg przebiega. W tym momencie, kiedy klient jest zdecydowany na wykonanie zabiegu i nie wystąpiły żadne przeciwwskazania, wtedy linergistka może przejść do jego wykonania, które rozpoczyna się od dezynfekcji skóry oraz jej znieczulenia.

Specjalistka następnie wykona rysunek poglądowy, po wykonaniu tych czynności specjalistka będzie wykonywała zabieg, który wykonywany jest zgodnie z normami na odpowiednim sprzęcie. Bardzo ważne jest by zabieg przebiegał powoli, a klientka powinna mieć możliwość w każdym momencie na zobaczenie dotychczasowych postępów.

Zabieg taki najczęściej trwa od godziny do nawet i 2,5 godzin. Czas zależy od tego jak skomplikowany jest zabieg oraz to jaka jest jego intensywność. Po zakończonym zabiegu linergistka udziela wszystkich informacji swojej klientce, czyli co powinna ona robić, a czego robić nie wolno. Makijaż permanentny najczęściej jest też poprawiany po upłynięciu 3 lub 4 tygodni od zabiegu.

makijaż permanentny

Jakie działania podjąć po zabiegu?

Makijaż permanentny jest zabiegiem, który jest bardzo mało inwazyjny jednak nawet po nim mogą pojawić się drobne skutki uboczne, które najczęściej znikają po jednym dniu. Do skutków takich zaliczyć można tkliwość miejsc, w których wykonywany był zabieg oraz lekkie ich opuchnięcie. Na taką opuchliznę należy stosować specjalny krem, dzięki któremu skóra będzie goiła się szybciej, a także będzie ona zabezpieczona przed infekcjami. Przez jeden miesiąc od wykonania zabiegu nie powinno się też chodzić na basen czy uczęszczać do sauny. Słońce też nie jest wtedy wskazane.