Obecnie bardzo ciężko jest zdecydować się na wybór prezentu dla dziecka na Chrzest. Prezent na Chrzest to nie lada wyzwanie dla chrzestnych i innych gości. Często zastanawiają się oni co może spodobać się rodzicom ochrzczonego dziecka, ale także zastanawiają się oni co może przydać się takiemu dziecku w przyszłości. Każdy gość chce, by jego prezent był wyjątkowy, ponieważ chrzciny to bardzo ważna i wyjątkowa uroczystość. Na co w takim razie zdecydować się, jeżeli chodzi o prezent na Chrzest? Poniżej znajduje się kilka rad i wskazówek.

jaki prezent na Chrzest wybrać?

Co na prezent na Chrzest dla dziecka?

Jeżeli chodzi o prezent na Chrzest bardzo ciężko będzie zdecydować się na jeden z nich, ponieważ obecnie wybór jest bardzo duży. Poniżej znajduje się kilka porad co można wybrać udając się na taką uroczystość to bliskiej osoby.

 • Obrazek z grawerem – pierwszą propozycją na prezent na Chrzest będzie obrazek
  z grawerem. Srebrny obrazek będzie to bardzo dobry pomysł, który stanie się pamiątką dla dziecka na wiele lat do przodu. Co więcej w sklepach jest bardzo duża liczba wzorów i rozmiarów, na które można się zdecydować, często sklepy takie oferują również możliwość spersonalizowania takiego obrazu dodając do niego grawer.
 • Złoty łańcuszek z medalikiem – to swego rodzaju tradycja, jeżeli chodzi o prezent na Chrzest bardzo wiele chrzestnych decyduje się właśnie na taką pamiątkę, która będzie służyła dziecku przez następne lata jego życia. Tutaj podobnie jak w przypadku pierwszego pomysłu można wybrać wiele wzorów i dopasować je do dziecka, tutaj też często będzie możliwe dobranie graweru w cenie.
 • Srebrna grzechotka – mowa tutaj o grzechotce, która będzie bardzo ładnie i elegancko zapakowana i która stanie się idealnym prezentem na Chrzest.
  Skarbonka – kolejnym prezentem może być skarbonka, do której dziecko będzie mógł pozbierać swoje własne pieniądze, które następnie w przyszłości przeznaczy na większy cel.
 • Pościel dziecięca – jeżeli chodzi o prezent na Chrzest to nie zawsze musi być to kosztowny wydatek, który stanie się pamiątką na wiele lat. Pościel dziecięca to również bardzo dobre rozwiązanie, z którego na pewno bardzo ucieszą się rodzice dziecka. Pościeli zawsze w domu brakuje, dlatego też będzie to na pewno trafiony prezent.
 • Gotówka – to jeden z najbardziej praktycznych prezentów, zwykle to rodzice najlepiej wiedzą czego dziecku brakuje, dlatego też na pewno zostanie ona spożytkowana odpowiednią rzecz. Może zostać ona przeznaczona na przykład na sfinansowanie przyjęcia z okazji chrzcin lub na utrzymanie dziecka.
 • Różaniec – różaniec również sprawdzi się idealnie na Chrzest. Chrzest to wydarzenie religijne, dlatego warto zdecydować się na zadbanie również o tę stronę uroczystości.
 • Album na zdjęcia – w albumie tym rodzice dziecka będą mogli od najmłodszych jego lat umieszczać zdjęcia z najbliższymi, które następnie staną się najlepszą pamiątką dla pociechy.

jaki prezent na Chrzest wybrać

Co na prezent na komunię?

Skoro wiadomo już co można kupić na prezent na Chrzest warto teraz zastanowić się co będzie dobrym pomysłem na komunię. Pierwsza Komunia Święta jest to ważne wydarzenie dla każdego podchodzącego do niej kilkulatka. Towarzyszy w tym dniu wiele emocji, a jednym z elementów tego dnia są oczywiście prezenty, które nie powinny odgrywać znaczącej roli to jednak dla dziecka są ważne, dlatego też warto postawić na taką rzecz, która sprawi mu dużo radości, ale jednocześnie będzie dla niego przydatna. Jeżeli chodzi o prezent na komunie dobrze sprawdzi się tutaj:

 • medalik na łańcuszku – jest jednym z najczęściej wybieranych prezentów, głównie przez dziadków bądź chrzestnych.
 • Pismo Święte lub inne książki o tematyce religijnej – to kolejny bardzo dobry prezent na komunię. Najczęściej w okolicach maja, kiedy to właśnie większość komunii ma miejsce, księgarnie są bardzo dobrze zaopatrzone w literaturę religijną dla dzieci.
 • akcesoria sportowe – to rozwiązanie również może sprawdzić się bardzo dobrze, szczególnie dla dziecka, które lubi aktywność fizyczną. Jak wiadomo ruch to zdrowie, zwłaszcza teraz, kiedy większość młodych ludzi, jednak sporą część swojego czasu spędza w domu.