Ciekawe zabawki dla dzieci

Jesienna pogoda zachęca do tego, by więcej czasu spędzać w domu, niż na świeżym powietrzu. W chłodne wieczory czas umilić mogą ciekawe zabawki dla najmłodszych. Które z nich warto kupić w prezencie?

Ciekawe zabawki dla najmłodszych

#1 Klocki konstrukcyjne

Jedną z ciekawych i wielofunkcyjnych zabawek dla małych dzieci są tzw. klocki konstrukcyjne. Poprzez łączenie ze sobą różnych elementów dziecko może rozwijać w sobie talent inżyniersko-wynalazczy i tworzyć nowe przedmioty. Zabawka ta jest w szczególności lubiana przez chłopców.

#2 Ciastolina Play-Doh

Ciastolina Play-Doh to kultowa masa plastyczna do zabawy. W skład każdego zestawu wchodzą różnokolorowe ciastoliny oraz narzędzia, z których pomocą można stworzyć małe dzieła sztuki. Ciastolina uczy tworzenia, poprawia także sprawność manualną małego dziecka.

#3 Gra planszowa Dobble

Dobble to rodzinna gra towarzyska dla osób w każdym wieku. Dla najmłodszych twórcy przygotowali specjalną edycję – Dobble Junior. Gra mieści się w niewielkim pudełku i zawiera wiele różnych wariantów zabawy. Czas potrzebny na rozegranie jednej tury to około 10 – 15 minut. Tę grę, podobnie jak Jungle Speed pokochali zarówno dorośli, jak i dzieci. Dobble jest nieco spokojniejsza w przebiegu, co wcale nie oznacza, że budzi mniej emocji.

#4 Personalizowane książki

Personalizowana książka to świetny pomysł na prezent na chrzciny lub urodziny. Bohaterem opowieści staje się dziecko, a przebieg historii zależy od tego, z jakich liter składa się jego imię. Do książki można dodać osobistą dedykację, by nadać prezentowi jeszcze bardziej wyjątkowy charakter.

#5 Cat Stax

Cat Stax to nagrodzona prestiżowym tytułem Zabawki Roku 2019 łamigłówka logiczna. Zabawka uczy planowania przestrzennego i logicznego myślenia. O jej wielofunkcyjności stanowi wiele różnych wariantów i poziomów trudności zagadek. W małym pudełku można znaleźć aż 44 różne łamigłówki wraz z podpowiedziami. Sympatyczne koty zachęcają do zabawy i mobilizują do tego, by się nie poddawać na drodze do rozwiązania zagadki.   

Nie tylko ciekawe zabawki, ale i opakowania!

Poza samymi zabawkami warto zwrócić uwagę także na ich oprawę. Sposób pakowania artykułów dla dzieci często jest nie mniej oryginalny niż sama zabawka. Ciekawe pomysły na opakowania zabawkowe zostały przedstawione na blogu dla rodziców bejbi.net. Zachęcamy do sprawdzenia artykułu https://bejbi.net/niestandardowe-pudelka-na-zabawki. Jak się okazuje, opakowanie zabawki może pełnić wiele różnorodnych funkcji! Odwiedź bejbi.net już teraz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *