Życie w pojedynkę

Nie masz do kogo się odezwać, a tym bardziej uśmiechnąć. W głębi duszy czujesz ogromną pustkę. Gdzie są ludzie?

Każdy człowiek zasługuje na miłość. Jednakże żyjemy w świecie, gdzie zamiast szczerego uczucia dominuje zawiść, żądza władzy i egoizm. W większości przypadków ludzie stali się dla siebie wrogami, a zwłaszcza w kwestiach finansowych i prestiżu. Z kolei jednostki uczciwe, myślące najpierw o innych, a potem dopiero o sobie stanowią mniejszość. To dlatego czujemy się samotni.

W codziennym wyścigu szczurów za karierą, pieniędzmi i luksusem często nie potrafimy dostrzec drugiego człowieka. A potem dziwimy się, że siedzimy sami w wielkim, opływającym w drogocenne przedmioty apartamencie. Zdarza się, że też, że zajęci własnymi problemami odsuwamy na bok bliskich i znajomych. Jesteśmy negatywistycznie nastawieni do życia i otoczenia.

Winą za spadające na nas nieszczęścia obwiniamy cały świat. A przecież każdy sam jest kowalem swego losu. W konsekwencji zostajemy wyizolowani z towarzystwa. Czujemy wtedy smutek, żal i przestajemy tracimy poczucie własnej wartości. Jeśli czujesz się więc samotna – zajrzyj w głąb siebie, pomyśl i zmień swoje życie! Jest na to kilka sposobów…

sxc.hu

WYJDŹ DO LUDZI

Nie bez przyczyny słuszne jest stwierdzenie: Uśmiech zjednuje ludzi. Lubimy otaczać się optymistami. Tacy ludzie mają dużo pozytywnej energii, którą potrafią zarazić innych. Ponadto – są bardziej kreatywni, otwarci i potrafią innych zmotywować do działania. Z kolei pesymiści mogą popsuć nam nastrój i zniechęcić do osiągnięcia zamierzonego celu. Kiedy zaczniesz się uśmiechać, towarzystwo zacznie Cię postrzegać jako osobę sympatyczną, szczerą, z którą warto nawiązać kontakt.

ZMODYFIKUJ SWOJE ZACHOWANIE

Pierwszym sposobem na przełamanie dystansu pomiędzy ludźmi jest uśmiech. Ale to nie wystarczy. Przede wszystkim musisz trochę popracować nad swoim charakterem. Najczęściej przyczyna samotności tkwi w nas samych. Poproś rodzinę, aby w skrócie wymieniła twoje wady i zalety. To pomoże Ci zweryfikować dotychczasowe postępowanie. Niektóre słabości można przecież przezwyciężyć, np. nieśmiałość.

CIEKAWE HOBBY

Przyjaciół można znaleźć wszędzie. W kinie, restauracji, na spacerze. Jednakże, największe porozumienie osiągniemy z tymi, z którymi łączyć nas będą podobne zainteresowania. Jeśli lubisz więc taniec, zapisz się na zajęcia związane ze swoim hobby. Z pewnością nawiążesz liczne kontakty. Resztę pozostaw losowi. Może któraś z nawiązanych znajomości z czasem przekształci się w przyjaźń, albo nawet i w miłość.

SKORZYSTAJ Z SIECI

Internet jest nie tylko dobrym źródłem informacji, ale też i  skutecznym narzędziem komunikacji międzyludzkiej. Wystarczy tylko zalogować się na jakimś forum tematycznym. Wówczas możesz podyskutować z różnymi osobami na interesujące Cię tematy. Warto też skorzystać z portali społecznościowych, takich jak: nasza-klasa, facebook. Odświeżysz w ten sposób stare znajomości. Natomiast rejestrując się na serwisach randkowych typu sympatia, e-darling masz szansę spotkać w sieci kogoś naprawdę bardzo interesującego.

NAUCZ SIĘ DAWAĆ I BRAĆ
Przyjaźń łatwo jest nawiązać. Ale sztuką jest ją utrzymać przez długie lata. Każda ze stron musi więc solidnie pracować, aby dotychczasowa relacja nie uległa rozluźnieniu się, a nawet rozpadowi. Przyjaźnić się i kochać to znaczy nie tylko brać, ale też nauczyć się dawać coś od siebie. Oznacza to, że oboje musicie informować się o swoich potrzebach, problemach. Prawdziwy przyjaciel zawsze Cię wysłucha, doradzi i wesprze na duchu. To cenniejsze niż drogie kamienie. Pamiętajmy, że w życiu różnie bywa. A wtedy pozostaje nam tylko przyjaciel.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj