Zatrzymaj wspomnienia na dłużej dzięki zdjęciom i dopasowanym do nich ramkom fotograficznym!

Większość z nas posiada sporą kolekcję zdjęć z najróżniejszych okresów swojego życia. Fotografie z wakacji, te zrobione podczas ważnych spotkać rodzinnych czy też zdjęcia zwierząt i otaczającej nas natury. Uwiecznienie miłych wspomnień na zdjęciach to sprawdzony sposób na zatrzymanie tych cennych chwil na dłużej.

Przekazują one bowiem to, czego nie da się wyrazić za pomocą słów. Wyeksponowane ramki fotograficzne sprawią, że wnętrze nabierze charakteru. Ramki na zdjęcia są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także bezcennym źródłem wspomnień. Dobrze dopasowane wprowadzą do pomieszczenia odpowiedniego nastroju i ożywią je.

Na jakie ramki fotograficzne się zdecydować?

Klasyczne drewniane ramki na zdjęcia to nie jedyne rozwiązanie, gdyż ramki fotograficzne dostępne są w różnych kształtach, kolorach i wykonane z rozmaitych materiałów. Można kupić zarówno ramki na zdjęcia kwadratowe i prostokątne, jak również okrągłe i owalne. Nie brakuje nawet większych konstrukcji złożonych z kilku ramek połączonych w jedną całość. Ramki na zdjęcia powinniśmy dobierać w zależności od ich przeznaczenia. Mogą one bowiem wisieć w pojedynczej ramce na ścianie, stać na komodzie czy też stanowić część rozbudowanej galerii ściennej. Zaleca się, aby ramki współgrały z aranżacją wnętrza i pasowały do siebie. Łączenie kilku modeli jest jak najbardziej wskazane, gdyż połączenie dużej owalnej ramki z kilkoma mniejszymi w postaci kwadratów pozwoli uzyskać oryginalny efekt.

Drewniane ramki na zdjęcia czy może metalowe?

Najbardziej popularne są drewniane ramki na zdjęcia, metalowe oraz aluminiowe i te wykonane z tworzyw sztucznych. Ramki aluminiowe są bardzo eleganckie i wprowadzają do pomieszczenia przytulną atmosferę. Z kolei drewnienie ramki na zdjęcia dodają uroku, a metalowe podkreślają fotografie. Interesujące jest także połączenie elementów metalowych ze szklanymi, co doda wnętrzu nowojorskiego blasku. Niebanalnym rozwiązaniem są ramki fotograficzne kute i lakierowane na wysoki połysk. Dostępne są także ramki kolorowe z plastiku, które świetnie sprawdzają się w pokoju dziecięcym i w nowoczesnych wnętrzach. Ciepłe barwy ocieplą wnętrze i wprowadzą radosny charakter.

Z kolei dla miłośników antyków, godnym polecenia wyborem są ramki na zdjęcia w wersji na bogato, czyli z barokowymi rzeźbieniami i kunsztowną ornamentyką. Takie ramki mogą śmiało zajmować większą powierzchnię niż same fotografie, gdyż prezentują się niezwykle majestatycznie. Mogą być posrebrzane lub pozłacane, ale również dobrze prezentować będą się platynowe ramki na zdjęcia.

Źródło: https://www.fotosklep55.pl/oferta/ramki-na-zdjecia/ramki-drewniane

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj