Zalety medycyny estetycznej

Poprawianie wyglądu naszego ciała i twarzy stało się zjawiskiem na tyle powszechnym, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Dotyczy to w szczególności kobiet, gdyż to właśnie one przykładają największą uwagę do swojego wyglądu i mimo upływu lat, starają się wyglądać młodo i atrakcyjnie

Rozwój medycyny estetycznej i technologii sprawia, że obecnie praktycznie każdy jest w stanie skorygować niedoskonałości swojej skóry i cery, zredukować powstałe zmarszczki czy choćby poprawić model twarzy. To co oferuje współczesna medycyna estetyczna jest przede wszystkim wysoce skuteczne, a po wykonaniu serii zabiegów, otrzymane efekty utrzymują się długotrwale.

 Popularne zabiegi

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dotyczą najczęściej korekty twarzy – przede wszystkim redukcji zmarszczek, poprawy elastyczności skóry, okolic oczu i ust. Wiele kobiet często decyduje się także na zabiegi poprawiające wygląd skóry szyi, dekoltu czy dłoni, jak i na zabiegi modelujące kształt sylwetki. Do jednego z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej należy między innymi mezoterapia, która polega na dostarczeniu wszystkim warstwom skóry aktywnych substancji, w tym kwasu hialuronowego, które w widoczny sposób poprawiają kondycję skóry, likwidując przy tym przebarwienia i zmarszczki. Likwidowanie zmarszczek możliwe jest także za pomocą botoksu, a do wielu zabiegów, poprawiających kondycję skóry, wykorzystywane jest również osocze bogatopłytkowe (szkolenia w tym zakresie). Obecnie dzięki nowoczesnym narzędziom możliwy jest bezoperacyjny lifting twarzy i ciała, który wykonywany jest za pomocą nieinwazyjnych metod, bez konieczności nacinania skóry. W tym celu wykorzystuje się nici liftingujące, za pomocą których możliwe jest poprawienia owalu twarzy – możliwe jest między innymi uniesienie opadających brwi i zmęczonych powiek, skorygowanie kształtu nosa, policzków,  brzucha, ud i pośladków.

Wykorzystanie laserów

Coraz więcej zabiegów odbywa się w oparciu o nowoczesne urządzenia kosmetyczne, których użycie nie tylko zapewnia natychmiastowe efekty, ale także jest w pełni bezpieczne. Oprócz popularnych urządzeń wielofunkcyjnych, umożliwiających przeprowadzeniu różnorodnych zabiegów, w medycynie estetycznej często korzysta się również  z urządzeń działających laserowo. W zależności od źródła światła, jakie wykorzystują, w wielu gabinetach medycyny estetycznej można spotkać między innymi laser diodowy na naczynka, laser rubinowy do likwidowania przebarwień, laser Nd:Yag (neodymowo-yagowy)  do usuwania tatuaży czy laser CO do dermabrazji laserowej i redukcji blizn (więcej: https://cosmed24.pl/produkty/526-laser-diodowy-do-usuwania-naczynek-spider-810nm-30w.php). Niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń jest ich precyzyjne działanie oraz wysoka skuteczność. Dzięki temu, że wymienione zabiegi są w pełni bezinwazyjne, poddanie się im nie skutkuje powstawaniem blizn, tak jak w przypadku zabiegów chirurgicznych, a także nie wiążę z koniecznością odbywania rekonwalescencji.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj