Zadbaj o swoje włosy!

Suszenie, prostowanie, kręcenie… Codzienne zabiegi mogą osłabić twoje włosy, dlatego też warto pomyśleć o tym, aby każdego dnia ich pielęgnacja sprawiła, że staną się mocniejsze i bardziej lśniące.

Jeżeli do tej pory nie poświęcałaś zbyt dużo uwagi swoim włosom, czas najwyższy zmienić swoje postępowanie. Ich regeneracja odgrywa bardzo ważną rolę. Włosy to istotny element naszego wyglądu, ponieważ to one przyciągają uwagę innych i odzwierciedlają naszą osobowość. Dlatego też to, w jaki sposób o nie dbamy, powinno być dla nas priorytetem. Zatem co powinniśmy robić, by nasze włosy zachwycały naturalnym pięknem i blaskiem?

sxc.hu

Typ włosów

Pierwsze co powinnaś zrobić, to poznać rodzaj swoich włosów. Każdy z nas odziedziczył inny zestaw genów, które warunkują to, jak wyglądamy. Decydują one także o tym, jakie mamy włosy. Jedni z nas mają włosy suche, inni te, które częściej się przetłuszczają, a jeszcze inni włosy mieszane. Dlatego też, by właściwie je pielęgnować, musimy dowiedzieć się, jaka jest kondycja naszych włosów.

Wydawać by się mogło, że najczęściej występującym typem włosów są włosy normalne. Jednak jest to tylko mit. Prawdą jest to, że jest on najbardziej pożądany, lecz rzadko występujący. Sprawiają najmniej problemów, są sprężyste, elastyczne oraz dość łatwe w układaniu. Inny typ stanowią włosy szybko przetłuszczające się. Powodem tego jest gromadzący się na włosie nadmiar sebum, który obciąża włoski i uniemożliwia szybkie odparowanie wody. Osoby z taką tendencją, powinny częściej myć włosy oraz zwracać uwagę na łagodniejsze traktowanie włosów, gdyż skóra ta podatna jest na podrażnienia. Całkowicie odwrotnie jest w przypadku włosów suchych, które charakteryzują się zbyt małą ilością wydzielanego sebum. To sprawia, że włosy nie są odpowiednio nawilżone. Niektórzy z nas mają włosy mieszane, które także potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Łączą cechy włosów suchych i przetłuszczających się, dlatego powinny często podcinać przesuszające się końcówki oraz dokładnie spłukiwać szampon i wszelkie odżywki.

Lokówka, prostownica

Jeśli na co dzień używasz takich sprzętów, jak suszarka czy prostownica, warto w nie zainwestować. Nie oszczędzaj zbytnio na ich zakupie, ponieważ to one każdego dnia w części są odpowiedzialne za to, jaki jest stan twoich włosów. Pomyśl również o specjalistycznych produktach, które będziesz mogła nałożyć przed zabezpieczeniem cebulek czy końcówek włosów. Na rynku istnieje szeroka gama odżywek, maseczek czy serum, które mają za zadanie ochronę włosów przez gorącym powietrzem czy łamaniem się włosa.

Czesz się kilka razy dziennie

            Codzienne czesanie włosów powinno znaleźć się w twoim codziennym nawyku. Używanie grzebienia lub szczotki niezwykle pobudza skórę i cebulki włosów, co pomaga w pielęgnacji oraz regeneracji włosów.

Lato czy zima- co lepsze?

Również inne czynniki niezależne od nas mają wpływ na kondycję naszych włosów. Mowa tutaj o porach roku, które czasami swoimi kaprysami może zaszkodzić naszym cebulkom. Lato, na które zawsze czekamy z niecierpliwością oraz związane z nim słońce, morska woda mogą splatać nam figle. Często zostaje uszkodzona zewnętrzna warstwa włosa. Kurz, piasek czy inne zarazki dostają się między włosy i powodują ich mechaniczne uszkodzenia. Co więcej, słońce odbarwia je i sprawia, że nie są już tak naturalnie lśniące i pełne blasku. Zimą jest podobnie. Mrozy, zimne powietrze i chłodny wiatr dodatkowo osłabiają włosy. Dlatego też warto na nie uważać, zaopatrzyć się w czapkę oraz chronić przed nadmiernym wysuszeniem.

Chcesz mieć lśniące, zadbane włosy? Pamiętaj, że najważniejsza jest ich właściwa pielęgnacja. Jeśli dobierzesz już odpowiednie produkty, po pewnym czasie stosowania zdecydujesz, czy działają dobrze. Jeśli nie zauważysz znacznej poprawy, zawsze możesz zmienić kosmetyki, których używasz. Istotna jest również dieta, jaką stosujesz. To, w jaki sposób się odżywiasz, wpływa na to, jakie masz włosy. Jeżeli będziesz chciała zasięgnąć bardziej specjalistycznych porad dotyczących tylko i wyłącznie twojego typu włosów, zawsze możesz udać się do lekarza, który zbada skórę twojej głowy oraz udzieli wskazówek, które pomogą ci pielęgnować włosy.

Odpowiedź na Zadbaj o swoje włosy!

  1. na wzmocnienie włosów warto sięgnąć po dobry szampon. mam odżywkę pantene i apteczny, bardzo fajny szampon, elestabion R 😉

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj