Wyprawka dla niemowlaka

Powrót do domu z naszym nowonarodzonym potomkiem jest na wagę złota. Długo wyczekiwane maleństwo nareszcie będzie w swoim domku z kochającymi go osobami.

Od momentu kiedy dowiedzieliśmy się, że nasza rodzina się powiększy, starannie przygotowujemy się na każdy etap, przynajmniej tak nam się wydaje. Nasz noworodek szczęśliwie przeczekał w szpitalu okres obserwacji i wreszcie możemy zabrać go do w domowe pielesze. Tam powinna czekać już wyprawka dla niemowlaka. Czego potrzebuje nasze maleństwo, by było zaspokojone? W pierwszej kolejności oczywiście miłości i poczucia bezpieczeństwa, jednak przyda się kilka niezbędnych akcesoriów.

Puszczając wodze fantazji możemy wybierać i przebierać w propozycjach różnych producentów, bo według nich wszystko jest niezbędne. A co tak naprawdę zaspokoi nasze potrzeby?

Niezależnie od tego, jak zamierzamy karmić nasze dziecko, piersią czy mlekiem modyfikowanym, w domu powinna znaleźć się butelka do karmienia. To jest jeden z podstawowych produktów wyprawki dla niemowlaka. Czasem zapragniemy dokądś wyjść, albo dać dziecku napić się herbatki. Im wcześniej zaczniemy przyzwyczajać maluszka do butelki tym lepiej. Sprawdzone butelki antykolkowe Dr. Brown’s sprawdzą się doskonale. Ich system odpowietrzający zapobiega powstawaniu pęcherzyków powietrza, które powodują kolki.

Pieluchy jednorazowe są teraz niezwykle wygodne i miękkie, zatem, jeśli ktoś nie obstaje przy pieluchach tetrowych, musi zaplanować dość spory zakup.

Jeśli chodzi o wyposażenie łóżeczka i to jaką wybrać pościel, to już zależy jakie mamy preferencje. Kołderkę najlepiej kupić od razu z poszewką, bo nie wiadomo czy inne podpasują. Można po prostu wykorzystać rożek, który sprawdza sie niebywale w każdej okazji, szczególnie przez pierwszych kilka miesięcy życia. Z poduszeczkami należy uważać, ponieważ nie mogą być za miękkie i puchate. Jeśli poduszka to tylko ta bezpieczna dla niemowląt, np. Traumeland z Muppedshop.

Teraz to co tygryski lubią najbardziej, mianowicie ubranka. Często zaopatrujemy się w spore ilości ciuszków, bo piękne, bo przecena itd. Warto pamiętać, że niemowlęta szybko rosną , tak jak ilość nieużywanych ubranek w szafie, których nie zdążymy ubrać naszemu dziecku. Po kilka sztuk body, śpioszków cieńszych, pajacyków grubszych, piżamek, kilka par skarpetek, kilka czapeczek i jakieś dresiki. Nie zapominając o odzieży wyjściowej w zależności od pory roku, np. kombinezony Lodger. Narodzinami maleństwa cieszy się cała rodzina, a nawet znajomi, którzy nie omieszkają nas obdarować ciuszkowymi podarunkami.

Od przybytku głowa nie boli, jednak umiar w przypadku zakupów dla niemowląt naprawdę się opłaca. Zaczekajmy na dalsze okresy kiedy nasza pociecha będzie bardziej świadoma, a co za tym idzie bardziej wymagajaca.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj