Wszystko co musisz wiedzieć o przedłużaniu i zagęszczaniu brwi

W ciągu ostatniego roku lub dwóch, przedłużanie i pogrubianie brwi stało się trochę bardziej popularne. Mimo, że jeszcze nie wszystkie salony kosmetyczne przeprowadzają tego typu zabiegi, to chętnych jest coraz więcej. Osobiście uważam, że przedłużone i zagęszczone brwi wyglądają bardzo ładnie, a na pewno stokroć lepiej niż brwi poprawione makijażem permanentnym.

Wszyscy słyszeliśmy, że „brwi są oprawą twarzy”, a przemysł kosmetyczny naprawdę bierze to na poważnie. Moda na makijaż semi permanentny ma się dobrze, ale faktem jest, że nie każda kobieta jest skłonna poddać się takiemu zabiegowi. Na przeciw potrzebom kobiet, które chciałyby poprawić swoje brwi dużo mniej inwazyjną i krótkotrwałą metodą, wyszło wiele firm zajmujących się produkcją rzęs. Jeżeli chciałabyś przedłużyć i zagęścić swoje brwi lub poprawić ich kształt, to konieczne przeczytaj poniższy wpis.

Przedłużanie i zagęszczanie brwi

wszystko, co musisz wiedzieć

1. Z czego są zrobione?

Ulżyło mi, kiedy odkryłam, że w większości przypadków włókna na brwi są wykonane z syntetycznego materiału. Jednak niektóre zrobione są z futra norek. Reklamuje się je jako pozbawione okrucieństwa, ale kto wie, w jaki sposób są tak naprawdę pozyskiwane…

2. Metoda

Dostępne są dwie techniki. Najpowszechniejsza – dla cienkich brwi – obejmuje doczepianie przedłużeń do istniejących włosów w celu ich wypełnienia.
Droższa metoda – dla osób posiadających bardzo mało włosów lub bez nich – zakłada przytwierdzanie włókien do skóry przy pomocy substancji klejącej. Stosuje się ją w przypadku pacjentów przechodzących chemioterapię, którzy stracili własne brwi podczas leczenia.

3. Czas zabiegu

Aplikacja zajmuje z reguły godzinę lub półtorej. Przeszkolona osoba nakłada w tym czasie od 200 do 400 włókien. Podczas zabiegu będziesz leżała nieruchomo przez cały czas, dlatego upewnij się, że jesteś wygodnie ubrana i nigdzie się nie spieszysz.

4. Efekt

Zagęszczone brwi wyglądają przepeknie. Kocham naturalny wygląd, a dzięki tej metodzie brwi wyglądają naprawdę bardzo naturalnie.
Ale jak długo trwa ten urok? Przedłużenia zaaplikowane bezpośrednio na skórę mogą wytrzymać między 5 a 14 dniami. A zatem jeżeli zależy c na długotrwałym efekcie, to niestety nie jest to dla ciebie idealna metoda.
Najpopularniejsza metoda doczepiania przedłużeń do istniejących włosów brwiowych z reguły utrzymuje się przez co najmniej 10 dni i może przetrwać ponad trzy tygodnie, pod warunkiem odpowiedniego zadbania o nie.
Ważne jest, by wiedzieć, że przedłużenia są delikatne. Mycie, spanie oraz pływanie mogą je uszkodzić. Paniom, które mają przedłużone i zagęszczone brwi radzi się, aby nie dopuściły do ocierania się brwi o poduszkę, gdyż doczepione włókna brwiowe mogą zostać w ten sposób uszkodzone.

4. Koszt

Ceny wahają się od 80 do 150 złotych. W niektórych salonach ceny mogą być oczywiście wyższe. Zależy to główne od miasta i prestiżu salonu, w którym wykonywany jest zabeg.

5. Wartość

Podsumowując, moje odczucia na temat pogrubiania brwi są następujące: świetne raz na jakiś czas. Jeśli zbliża się ważne wydarzenie i chce się wyglądać efektownie przez cały wieczór, to będą wręcz idealne. Jeśli wytrzymają tydzień lub dwa po imprezie, to świetnie. Jednak z charakterystyczną dla nich potrzebą regularnych poprawek i delikatnością, nie są prawdopodobnie odpowiednim rozwiązaniem na stałe dla większości kobiet. Osobiście, lubię spocić się na siłowni, popływać i skorzystać z sauny, a przede wszystkim, spać na boku wtulona w poduszkę.

Czy próbowałyście pogrubiania brwi i czy według was jest to opłacalne? Dajcie znać w komentarzach!

Estera Owczarz (blog www.fitandfashion.pl)

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj