Włosy na 6!

Zdrowe włosy oznaczają siłę i witalność. Są one ukoronowaniem piękna kobiety. Dlatego bardzo ważne jest, by były zadbane i zdrowe. Nie wystarczą same odżywki i inne chemiczne specyfiki. Kondycja włosów zależy od zdrowia całego ciała. Oto kilka wskazówek jak prawidłowo pielęgnować włosy.

 

Mycie:

Jak często myć? Kilka razy w tygodniu. Bardzo rzadkie mycie nie spowoduje spowolnienia pracy gruczołów łojowych. A tłusta skóra głowy i włosy stają się pożywką dla bakterii. Dlatego należy utrzymywać je w czystości.

Jak odpowiednio myć?  Jeżeli masz problem z przetłuszczającymi się włosami, używaj tylko łagodnych kosmetyków, odpowiednich do codziennego mycia. Nie stosuj wówczas szamponów zwiększając objętość i nadających połysk. Możesz do nich powrócić, jeżeli zauważysz poprawę pracy gruczołów łojowych.

Właściwe mycie to przede wszystkim używanie odpowiedniego dla siebie szamponu. Nie nakładaj szamponu bezpośrednio na włosy. Najpierw zmocz włosy wodą. Nałóż odrobinę szamponu na dłonie, rozcieńcz wodą i dopiero nałóż na głowę. Delikatnie masuj okrężnymi ruchami rąk. Następnie spłucz letnią wodą. Pamiętaj, że zarówno gorąca, jak i zimna woda jest szkodliwa dla twoich włosów. Nie oszczędzaj wody w trakcie płukania. Rób to, przez co najmniej 3 minuty.

Odżywki, balsamy i maski: Każdy nadmiar szkodzi, dlatego używaj ich z umiarem. Przy spłukiwaniu zastosuj zasady podane powyżej.
Czesanie:

Mokre włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia. Aby je bezpiecznie rozczesać używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Najpierw rozczesz końcówki włosów, stopniowo przechodząc w górę. Jeżeli używasz szczotki, zadbaj o to, by miała odpowiednie zęby i czesz włosy delikatnie.

piekne wlosy

sxc.hu

 

Suszenie i modelowanie:

Najbezpieczniej jest pozostawić włosy aż do naturalnego wyschnięcia. Jeżeli jednak używasz suszarki, by ułożyć odpowiednią fryzurę, powinnaś zastosować się do kilku zasad;

  1. Po umyciu owiń włosy ręcznikiem na kilka minut.
  2. Delikatnie rozczesz pasmo po paśmie.
  3. W trakcie nanoszenia kosmetyków do modelowania, używaj grzebienia, aby pokryć nim całe włosy. Zabezpiecz włosy przed wysoką temperaturą i zniszczeniem specjalnym preparatem.
  4. Upewnij się, że włosy są prawie suche. Zmniejszysz czas modelowania i uchronisz je przez uszkodzeniem.
  5. Używaj szczotek o grubości odpowiadającej długości twoich włosów. Podziel je na kilka pasm, by ułatwić modelowanie.
  6. Trzymaj suszarkę w odległości około 30 cm, by nie uszkodzić ich. Nie trzymaj suszarki zbyt długo w jednym miejscu. Strumień powietrza musi być zawsze skierowany ku dołowi, by nadać włosom jedwabistą gładkość.
  7. Jeżeli w trakcie suszenia włosy wyschną, spryskaj je wodą, by móc kontynuować modelowanie

 

Jeżeli do modelowania używasz prostownicy czy lokówki, pamiętaj, aby również zastosować kosmetyki zapobiegające uszkodzeniu przez ciepłe powietrze. Nie używaj zbyt wysokiej temperatury przyrządów.

 

Farbowanie:

W trakcie wybierania farby, zwróć uwagę zarówno na odcień jak i formułę. Masz do wyboru szampony koloryzujące, które schodzą po kilku umyciach, oraz trwałe klasyczne farby.

Jeżeli nie jesteś pewna koloru, możesz przed farbowaniem trwałym skorzystać najpierw ze zmywalnego środka trakcie farbowania rzeczywistego postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Piękne włosy będą takie tylko wtedy, gdy będziesz o nie dbać. Nie zapominaj, że nawet najlepsze kosmetyki nie dadzą takiego efektu, jeżeli nie będziesz postępować zgodnie z instrukcjami.

 

Ewelina Kuchta

 

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj