Wirtualna miłość

 

Sposób na biznes czy prawdziwa pomoc
w znalezieniu drugiej połówki? Jak obecnie postrzegane są portale randkowe i czy naprawdę można znaleźć miłość
w Internecie?

Puste pudełko po czekoladkach, tona porozrzucanych chusteczek i Kaśka leżąca na kanapie w salonie. Rozmazana od płaczu, z papierosem w dłoni. Porzucona. Była z nim prawie cztery lata. Odszedł do innej. Pocieszam ją jak zawsze: nie był ciebie wart, będziesz miała więcej czasu dla siebie, odpoczniesz. Jednak odnoszę odwrotny od zamierzonego skutek. Wiem! krzyczę po kilkunastu minutach. Zalogujemy Cię na portalu randkowym!

sxc.hu

Na początku zapierała się rękami i nogami, ale już po kilku minutach siedziałyśmy
z nosami przyklejonymi do komputera. Pseudonim, wiek, wykształcenie, zainteresowania, poglądy religijne, stosunek do dzieci, status materialny. Status materialny?! denerwuje się Kasia. Może jeszcze numer konta? – dorzuca. Wybieramy najbardziej apetyczne zdjęcie Kaśki. I już. Moja przyjaciółka ma swój profil. Teraz zostało nam już tylko czekać na księcia
z bajki.

Odwiedzam ją dwa dni później. O dziwo nie jest już zapłakana, ale za to siedzi
z laptopem na kolanach. Wiesz ilu napisało?! – Spoglądam na nią pytającym wzrokiem – 24!

Niestety musiała odrzucić 23. A to jeden za gruby, drugi – ateista, trzeciego zna
z widzenia (Kaśka mieszka w małej miejscowości), a czwarty jest rozwodnikiem. Reszta po prostu jej nie pasowała (czyt. nie podobała się). Ale za to ON. Gdy patrzę na zdjęcie wydaje mi się trochę niewyraźne, lecz Kaśka rozwodzi się nad jego oczami, a w dodatku jest wykształcony i dobrze zarabia – mówi. Tego samego dnia umawia się na randkę.

Po kilku godzinach odbieram telefon. On jest okropny! Miałaś rację całkiem inny niż na zdjęciu. I ma 160 cm w kapeluszu! A jego wyższym wykształceniem jest skończenie zawodówki! Mówię tylko jedno – Uciekaj.

No cóż, moja przyjaciółka nie znalazła miłości w sieci, ale przynajmniej pomogłam jej zapomnieć o byłym facecie. A ona po kilku dniach poznała nowego faceta
w … supermarkecie. Może więc moje drogie panie zamiast na portalu randkowym czy chacie warto wyjść z domu i poszukać faceta w prawdziwym życiu?

A.C

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj