Weekend we Wrocławiu

Spędzenie weekendu we Wrocławiu to dzisiaj znakomity pomysł. Co więcej, bardzo wiele osób wybiera się dzisiaj właśnie tam na szybkie oderwanie się od codzienności i może nie zakosztowanie jakiejś wielkiej egzotycznej przygody, bo Wrocław nie jest przecież jakimś orientalnym miastem, ale na pewno na krótkie wytchnienie i poznanie Wrocławia z innej strony.

Łatwy dostęp

Na popularyzację miasta w turystyce wewnętrznej ogromny wpływ miał przede wszystkim fakt jego dobrego skomunikowania z resztą kraju. Z resztą Śląska Wrocław skomunikowany jest w miarę wygodna autostradą, a cały czas rosnąca sieć dróg sprawia, że z innych kierunków można dzisiaj szybko i przyjemnie tutaj dojechać bez konieczności odliczania jednego dnia na podróżowanie. Bardzo ważne jest zwłaszcza lotnisko, które obsługuje kilka tanich linii lotniczych działających w naszym kraju, dzięki czemu nie raz można zdobyć bilety lotnicze za dosłownie kilkadziesiąt złotych i w wygodny sposób dotrzeć na miejsce bez najmniejszego problemu i w bardzo krótkim czasie.

Oferta kulturalna

We Wrocławiu działa kilka scen teatralnych z prawdziwego zdarzenia. Wyjątkowo ciekawy jest też Festiwal Teatralny DIALOG-WROCŁAW, który organizowany jest co dwa lata i zjeżdżają się wtedy do miasta trupy teatralne z całego świata oferując swoje niezwyczajne przedstawienia. Bardzo wiele osób planuje swój wyjazd weekendowy do Wrocławia tak, by jeden z wieczorów spędzony był zawsze w teatrze, a jeśli ktoś może tutaj trafić już w piątek wieczorem, można wygospodarować nawet dwa wieczory.

Do oferty teatralnej dołączona jest także oferta muzyki operowej i klasycznej. Opera Wrocławska jest jedną z najlepszych scen operowych w naszym kraju, a Filharmonia Wrocławska nie od dzisiaj szczyci się wielkim uznaniem polskich melomanów. Nie można również zapominać o tatrze Muzycznym Capitol, gdzie przedstawienia operetkowe wystawiane są na dwóch scenach.

Koncerty

Ze względu na swoje znacznie dla regionu Wrocław jest jednym z najważniejszych miejsc dla muzyki rozrywkowej. Nie ma tutaj wielkich festiwali porównywalnych do Opola czy nawet to Open’era, ale jeśli jakiś artysta trafia do naszego kraju (i akurat mu nie po drodze z Warszawą), to najczęściej pojawia się właśnie tutaj. Tym bardziej, że Wrocław posiada kilka miejsc idealnych do organizowania koncertów dla bardzo dużej widowni. Największym z nich jest oczywiście stadion miejski, piękny obiekt przygotowany na EURO, ale Hala Stulecia jest niewiele gorsza i do tego jest jednym z miejsc, które warto odwiedzić.

Stare miasto

Współczesny turysta coraz częściej zainteresowany jest przede wszystkim bardzo aktywnym wypoczynkiem i można mu w tej kwestii zaoferować aquapark, tory gokartowe i podobne atrakcje, ale można też wspomnieć po prostu o spacerach po mieście. Wrocław jest miastem niezwykle wręcz pięknym i nawet jeśli nasza weekendowa wizyta związana ma być z czymś bardzo konkretnym, na przykład właśnie z koncertem czy teatrem, naprawdę warto jest znaleźć przynajmniej godzinę czasu na przespacerowane się po Starym Mieście.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj