W mieście czy na wsi – gdzie mieszka się lepiej?

Gdzie zamieszkać – na wsi czy w mieście. To dylemat, który mają osoby chcące znaleźć własne miejsce na ziemi. Obydwie te lokalizacje mają swoje wady oraz zalety. Zobaczmy jakie.

Gdy zgłosimy się do agencji nieruchomości, na przykład do kli.com.pl, zostaną nam przedstawione różne oferty mieszkań oraz domów. Ogrom ofert jest bardzo duży. Możemy jednak zawęzić poszukiwania, jeżeli zdecydujemy, czy wolimy mieszkać w mieście, czy na wsi.

 

Zalety i wady mieszkania w mieście

Miasto właścicielom mieszkań zapewnia  bardzo duże możliwości. Przede wszystkim, ma się blisko do pracy oraz różnych form rozrywki. Dzieci nie trzeba wozić do szkoły, ponieważ zazwyczaj szkoła znajduje się na osiedlu, na jakim mieszkamy. Można w każdej chwili wyjść do kina, teatru czy sklepu bez organizowania dużej wyprawy. Ponadto, posiadając mieszkanie w bloku nie ma się praktycznie żadnych obowiązków oprócz sprzątania własnego mieszkania i płacenia rachunków. Otoczeniem bloku, sprzątaniem klatek i dbaniem o to, aby wszystko wokół wyglądało dobrze zajmuje się administracja budynku. Odchodzą więc obowiązki związane z pielęgnacją terenu. Dla osób, które są wygodne lub mają mało czasu, takie rozwiązanie jest najodpowiedniejsze.

Ma to jednak również swoje wady. Przede wszystkim, nieustannie za ścianą, pod nami lub nad nami ktoś hałasuje. Sąsiedzi czasem mogą dać nam popalić słuchając głośno muzyki, biegając po mieszkaniu lub gotując intensywne potrawy. Poza tym, nie mamy przestrzeni, w której moglibyśmy zrobić grilla. Zazwyczaj większość mieszkańców nie zgadza się na to, aby grill był palony na balkonie. Przeszkadza im zapach jedzenia, a także dym, który się z niego ulatnia.

Zalety i wady mieszkania na wsi

Jeżeli zdecydujesz, że miejscem, w którym chcesz mieszkać będzie na przykład Chwaszczyno domy na sprzedaż, czyli mała miejscowość poza miastem, agent nieruchomości zaproponuje Ci na pewno dom z pięknym ogrodem. Można wybrać działkę, która będzie nieco oddalona od sąsiadów. Dzięki temu, będziemy mieli zapewnioną ciszę i spokój. Można będzie wylegiwać się w ogrodzie, spędzać czas ze znajomymi oraz grillować.. Nikt nie będzie nam również hałasował za ścianą, oprócz naszych dzieci. Ponadto, będziemy mieli również możliwość przebywania wśród natury, której na wsi nie brakuje.

Wadą takiego rozwiązania jest to, że trzeba będzie nieco więcej czasu poświęcić na dojazd do pracy, a dzieci będą miały zdecydowanie dalej do szkoły. Już tak blisko, jak w mieście nie będzie również do atrakcji takich, jak kina czy place zabaw. Dużych sklepów również w okolicy z pewnością nie będzie.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj