W czym na wesele?

Pamiętajmy, że wesele to nie bal przebierańców. Goście powinni czuć się elegancko ale również wygodnie. Strój należy dopasować do okoliczności, miejsca oraz ilości zaproszonych gości. Jeśli wesele składa się z 20 najbliższych osób, długa balowa suknia będzie wyglądała dość dziwnie.

Ubierając się na wesele należy postawić na soczyste kolory, rezygnując z czerni oraz bieli. Strój możemy dopełnić naszyjnikiem, większym pierścionkiem, broszką lub spinką we włosach.

co ubrac na wesele

sxc.hu

Istotna jest pora uroczystości, to znaczy, czy ślub odbędzie się w południe czy wieczorem. Każda z tych pór wymaga trochę innego stroju.

Najlepiej jeśli wybierzemy prostą sukienkę, która podkreśli nasze atuty a ukryje wady. Należy wziąć pod uwagę naszą osobowość i styl, my również mamy się bawić, a nie zastanawiać się czy materiał jest wygnieciony i czy się dobrze układa.

Obowiązującym strojem dla panów jest garnitur, jasna koszula, krawat lub muszka. Para nie musi być ubrana w tych samych barwach, ale dobrze jeśli choć jeden element będzie ich łączył np. spinki i broszka. Tutaj dowiesz się jak zawiązać krawat.

Strój druhny musi być skromniejszy od stroju Panny Młodej. Nie może też być ubrana wyzywająco, na przykład w czerwoną mini sukienkę z ogromnym dekoltem. Najlepszym rozwiązaniem będzie sukienka do kolan w tonacji kremowej lub bladego różu.

Podsumowując, nikt z gości nie może być ubrany bardziej wytwornie niż młoda para. Cały strój powinien być dopasowany do fryzury, lakieru do paznokci i butów. Lepiej wybrać skromną elegancję niż strój karnawałowy.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj