Usuń tłuszcz

Coraz więcej kobiet zawiedzionych brakiem efektów surowych diet i męczących ćwiczeń decyduje się na odsysanie tłuszczu. Liposukcja nie jest jednak prostym zabiegiem, a skomplikowaną operacją.

 

nadmiar tłuszczu

fot. Michelle Meiklejohn

Tłuszcz odsysa się z różnych części ciała jak na przykład podbródek, brzuch, biodra, pośladki czy uda. Dokonuje się tego w znieczuleniu miejscowym lub narkozie. Czasami w celu rozmiękczenia tkanki rozbija się ją ultradźwiękami. Chirurg robi niewielkie nacięcie na pośladku i odsysa go za pomocą specjalnej igły-rurki (kaniuli), połączonej z wężem pod ciśnieniem . W trakcie operacji dokonuje się również przemodelowania otłuszczonej okolicy, by uniknąć efektu obwisłego brzucha.

Podczas jednego zabiegu można się pozbyć nawet czterech litrów tłuszczu. Nie od razu jednak możemy cieszyć się zmienioną sylwetką. Przez ponad miesiąc musimy chodzić w specjalnym, przylegającym do ciała kombinezonie. Zmniejszenie obwodu zauważalne jest po 5-6 tygodniach.

Nasze problemy ze zbędnymi kilogramami nie kończą się jednak w momencie zejścia ze stołu chirurgicznego. Po operacji konieczne jest przejście na dietę i gimnastyka. Komórki tłuszczowe nie pojawią się już w miejscach, z których je usunięto, ale te które pozostały w centrach tłuszczowych chętnie gromadzą się i nienaturalnie rozrastają. Powodując często deformacje ciała.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia liposukcji   są: cukrzyca, choroby przewlekłe, zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia skóry i nerek.  Ponadto chorzy psychicznie i nałogowi  palacze nie kwalifikują się do operacji.

Koszt liposukcji brzucha to około siedem tysięcy, bioder cztery, a za pośladki zapłacimy prawie pięć i pół tysiąca złotych.

Zgrabna sylwetka to marzenie każdej kobiety. Jednak obecny styl życia i złe nawyki żywieniowe sprawiają, że powłoki brzuszne tracą swoją elastyczność. Gdy dieta i trening zawodzą można skorzystać z usług chirurgii plastycznej, ale i one bez wyrzeczeń nie gwarantują sukcesu.

 

Katarzyna Galant

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj