Urządź mieszkanie w stylu nowoczesnym

Sfinalizowanie zakupu nieruchomości oznacza tyle, że teraz czas na twoją… kreatywność. Samodzielna aranżacja mieszkania to ogromne wyzwanie i szansa na stworzenie przestrzeni w wybranym przez ciebie stylu. O czym musisz pamiętać, zabierając się za urządzanie mieszkania?

Aby mieszkanie było przestrzenią przyjazną domownikom, konieczne jest jego umiejętne urządzenie. Nie musisz tego robić samodzielnie – możesz zatrudnić dekoratora wnętrz. Wówczas wystarczy, że powiesz, co ci się podoba, a koncepcję urządzenia mieszkania stworzy specjalista. Będzie on również odpowiedzialny za zakup poszczególnych elementów wyposażenia: mebli, kanapy, foteli czy akcesoriów. Ponieważ detale są istotne, dobierze on odpowiednie drzwi pokojowe, akcesoria czy lampy.

Skorzystanie z pomocy specjalisty jest dobrym rozwiązaniem, ale nie zawsze najlepszym. Przede wszystkim musisz liczyć się z kosztami – specjaliści cenią swoją pracę, a ponieważ urządzanie mieszkania zajmuje długie tygodnie, ich usługi nie należą do najtańszych. Jeżeli masz ograniczony budżet na zakup wyposażenia, to lepiej będzie, jeżeli samodzielnie urządzisz mieszkanie. Inspiracji możesz szukać zarówno w specjalistycznej prasie, jak i na portalach internetowych poświęconych aranżacji wnętrz.

Styl – od niego zacznij

Urządzanie mieszkania najlepiej zacząć od wyboru stylu. Obok klasycznego, możesz zdecydować się na nowoczesny. Czym wyróżnia się ten drugi? Przyjmuje się, że styl nowoczesny w mieszkaniu to przede wszystkim minimalizm. Meble są proste, o geometrycznych kształtach. Ważny jest również materiał, z którego zostały wykonane – w nowoczesnych wnętrzach pojawia się zarówno drewno, szkło, jak i metal.

Określenie stylu, w jakim będzie, zostanie urządzone wnętrze, ograniczy obszar poszukiwań. Większość sklepów meblowych tworzy działy, w których można znaleźć meble pasujące zaprojektowane z myślą o konkretnym stylu wnętrza.

Ważna jest przestrzeń, ale drzwi pokojowe również

Nowoczesne wnętrza wyróżniają się przestrzennością. Przy urządzaniu mieszkania w nowoczesnym stylu musisz pamiętać o nadrzędnej zasadzie, która sprowadza się do tego, że ma być jak najwięcej miejsca. Jak je uzyskać? Najprościej przez wyeliminowanie zamkniętych pomieszczeń. Drzwi pokojowe nie zawsze są potrzebne – efekt rozgraniczenia pokoi możesz uzyskać za pomocą różnych kolorów farb.

Mimo że nowoczesne wnętrza muszą być przestronne, to nie warto eksperymentować. Drzwi pokojowe powinny znaleźć się na liście zakupów. Szczególnie ważne, aby oddzielały one sypialnie od reszty pomieszczeń. To mieszkańcom daje poczucie intymności i zagwarantuje też spokojny sen.

Bez zbędnych dodatków

W nowoczesnych wnętrzach nie ma miejsca na bibeloty. Skoro liczy się przestrzeń i minimalizm, to musisz uważnie wybierać meble. Ważne jest, aby były one pojemne i jednocześnie nie rzucały się w oczy. Dobrym rozwiązaniem będą duże szafy, wyposażone w liczne szuflady czy półki. Dzięki temu będziesz mogła w nich zmieścić nie tylko ubrania, lecz także wszystkie dodatkowe rzeczy, które na co dzień nie muszą znajdować się na widoku.

Jak jeszcze możesz zwiększyć przestrzeń mieszkania? Jeżeli zakupiona nieruchomość nie wyróżnia się metrażem, to pamiętaj o kolorach farb, które wybierzesz. Jasne kolory pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. Postaw zatem na biel i kremowe odcienie – w pomieszczeniach będą się one prezentować elegancko.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj