Urlop w siodle – czyli pomysł na wyjazd z rodziną

Nieważne, czy chcesz wybrać się na krótki wyjazd weekendowy, wysłać dzieci na zimowe ferie, czy też znaleźć miejsce, gdzie całą rodziną pojedziecie na urlop – w Polsce jest naprawdę dużo ciekawych terenów i miast, gdzie warto wspólnie pojechać. By można było uznać wyprawę za udaną, warto jednak robić razem coś interesującego i to wśród pięknych krajobrazów – czegoś się nauczyć. Może jazdy konno?

Zalety jazdy konnej

Jazda konna posiada wiele zalet – tak dla osób dorosłych, jak i może przede wszystkim dla dzieci, które nie tylko uczą się czegoś nowego i ciekawego, ale również wynoszą wiele z bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem. Umiejętność postępowania z końmi, empatia, pielęgnacja, odpowiedzialność, obowiązkowość, nauka współdziałania – to tylko niektóre rzeczy, jakie mogą wynieść Twoje maluchy z takiej wyprawy. Jazda konna jest zresztą dobra dla zdrowia, ponieważ stymuluje niemal wszystkie mięśnie w ciele, poprawia krążenie, reguluje ciśnienie, uspokaja i kształtuje prostą postawę ciała. Warto się skupić zwłaszcza na uspokojeniu, ponieważ kontakt ze zwierzęciem pomaga ukoić nerwy, wszelkie napięcia i stres. Jeśli więc masz niewiele czasu, aby rzeczywiście odpocząć i naładować akumulatory na kolejne, pracowite dni, kontakt z końmi z pewnością pozwoli ci się odprężyć.

Agroturystyka a jazda konno

Możesz zdecydować się na wyjazd z rodziną do gospodarstwa agroturystycznego posiadającego stadninę i umożliwiającego jazdę konno. Fakt, że nigdy nie jeździłaś naprawdę nie jest tu problemem – tak Ty, jak i Twoja rodzina możecie wykupić lekcje jazdy konnej pod okiem doświadczonych trenerów. Takie miejsca zazwyczaj zresztą oferują o wiele więcej – oprowadzania na kucykach dla dzieci, możliwość jazdy w terenie, przejażdżki bryczką w lecie, czy kuligi w zimie. Jednym z doskonałych miejsc, gdzie można się wybrać jest ulokowane w województwie kujawsko-pomorskim Balczewo. Można również obejrzeć pokazy jeździeckie i skorzystać z innych uroków okolicy w czasie pobytu – na przykład wynająć rower i nieco pozwiedzać, przejechać się do Kruszwicy czy Inowrocławia, albo odwiedzić rezerwat archeologiczny z najstarszą osadą prasłowiańską Biskupin. Możesz się zdecydować na wyjazd zarówno letni, jak i zimowy, a nawet zorganizować tylko krótki, weekendowy wypad w takie miejsce. Wspomniane już wcześniej gospodarstwo agroturystyczne ma zresztą także w swojej ofercie organizację nietypowych urodzin i imienin, gdzie goście mogą – prócz zabawy w klimatyzowanej jadalni, przy basenie lub przy grillu – pojeździć konno. Na pewno dzieci będą zachwycone!

Niezapomniane przeżycia – ferie w siodle z Balczewo.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj