Ubrania, które każda kobieta powinna zabrać na wakacje

Pakowanie się na wymarzony urlop wymaga konkretnej strategii. Siadanie na walizce w celu jej domknięcia zapewne nie jest najlepszym sposobem. Trzeba za to dobrze przemyśleć, jakie rzeczy zabrać, by być przygotowaną na każdą okoliczność. Pod uwagę trzeba brać przede wszystkim komfort i wygodę, ale nie można zapominać również o zmieniającej się pogodzie czy wieczornych wyjściach. Spacer, wycieczka rowerowa, romantyczna kolacja, a może wieczorne wyjście na szaloną imprezę w nadmorskiej tawernie? Nasz strój ma być dopasowany do okazji.

Liczy się luz

Wiele zależy od celu naszej podróży. Najczęściej jednak na wakacje wybieramy się tam, gdzie dopisuje pogoda. Wylegiwanie się na piaszczystej plaży to główny cel urlopu. Nie można jednak zapominać o krajoznawczych wycieczkach czy aktywności fizycznej. Sam kostium kąpielowy i pareo to zdecydowanie za mało.

Trzeba zabrać też kilka par krótkich szortów, t shirtów i wygodne buty. Nie zawsze wysokie szpilki okażą się tą częścią garderoby, która jest nam niezbędna na wczasach. Zamiast nich lepiej włożyć do walizki wygodne sandały i adidasy.

Baw się modą

Okazuje się jednak, że również na nadmorskich deptakach królują pewne trendy. W tym roku hitem są szyfonowe bluzki z falbanami typu oversize, sukienki z kwiatowym motywem czy krótkie spodenki moro. Do tego czaka z daszkiem albo słomkowy, duży kapelusz, który ochroni nas przed słońcem. Zabierz również dobrą gatunkowo odzież. Szyfony i tiule przegrywają pod tym względem z jakościową bawełną.

Cieszy fakt, że dzisiaj można być naprawdę kreatywnym w kwestii mody. Odzież zabierana na wakacje nie musi być nudna. Bluzy damskie, które sprawdzą się idealnie na chłodne wieczory czy nocne ogniska mogą posiadać atrakcyjne printy. Tego lata hitem są wzory wyszywane cekinami. Swobodny krój to niezmiennie oversize.

Komfort wyboru

Zawartość wakacyjnej walizki należy ograniczać do minimum i nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości. Musimy mieć jednak na uwadze, że w hotelowym pokoju nie będziemy mieć dostępu do całej naszej garderoby. Zwracajmy też uwagę na proporcje w ilości określonych elementów zabranej odzieży.

Na tygodniowy wypad warto zabrać koszulki na każdy dzień, taka sama zasada dotyczy krótkich spodenek czy wygodnych spódnic. Do tego 2-3 pary sportowych butów i jedne sandały. Wystarczą nam 2 pary długich spodni, bluzy damskie powinny wylądować w walizce w takiej samej ilości. Do tego obowiązkowo świeża bielizna i kilka kompletów strojów kąpielowych.

 

Jak się spakować?

Okazuje się, że pakowanie walizki jest wielką sztuką. Odpowiednie złożenie ubrań sprawi, że zmieści się do niej o wiele więcej. Na dnie walizki powinny znaleźć się w pierwszej kolejności ubrania grubsze – spodnie, bluzy damskie, kurtki. Kolejne partie ubrań to rzeczy, które zajmują mniej miejsca.

Staraj się segregować ubrania. Po jednej stronie zapakuj bluzki, po drugiej spodnie i krótkie szorty. Bieliznę i kostiumy spakuj do oddzielnej kieszeni. To samo zrób z obuwiem, ale wcześniej zabezpiecz je w specjalnych woreczkach. Zawsze kompletuj stroje. Dobieraj górne partie ubrań do tych dolnych tak, żeby mieć gotowe zestawienia na każdy dzień. Unikniesz wtedy dźwigania zbędnych rzeczy.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj