Trening czyni mistrza

Spędzasz wiele godzin na siłowni, stosujesz rygorystyczne diety, a mimo tego czujesz, że Twoje wysiłki idą na marne, ponieważ figura wciąż pozostaje bez zmian? Przyczyną mogą być niepoprawnie wykonywane ćwiczenia bądź nieodpowiednia dieta.

Z pomocą może przyjść osobisty trener, który ustali program żywieniowy i pomoże odpowiednio zagospodarować czas na siłowni. Posiadanie osobistego instruktora, niegdyś uznawane za przywilej gwiazd, dziś jest możliwością na którą każdy może sobie pozwolić. Indywidualne zajęcia pod okiem specjalisty dają gwarancję osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

 

Pod okiem specjalisty

Rozpoczęcie treningów bez wsparcia profesjonalisty mogą skutkować niepowodzeniem, dlatego podczas pierwszego spotkania, instruktor opracowuje dietę oraz układa plan treningowy odpowiednio dobrany do potrzeb i możliwości ćwiczącego. Następnie czuwa nad przestrzeganiem ustalonego programu. Pilnuje aby ćwiczenia były wykonywane sumiennie i poprawnie, ponieważ nieodpowiednia rozgrzewka czy zły dobór obciążenia jest częstą przyczyną urazów stawów, mięśni i ścięgien. – W trakcie treningu korzystamy wyłącznie z profesjonalnego sprzętu.  Ćwiczenia odbywają się przy wykorzystaniu sztang, na atlasach czy rowerkach. Trening dopasowany jest odpowiednio do płci ćwiczącego, jego kondycji i zamierzonych celów – mówi Marcin Bogucki, dietetyk, instruktor z Remplus Fitness. Obecność profesjonalnego trenera daje ćwiczącemu motywacje do wysiłku. Zapewnia także poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny, że czas spędzony na siłowni przyczyni się do osiągnięcia wymarzonej figury. Ćwicząc z trenerem osobistym nie trzeba martwić się o to, że do treningu wkradnie się monotonia. Instruktor zadba, by ćwiczenia były urozmaicone i rozwijały wszystkie partie mięśni.

ćwiczenia

We dwójkę raźniej

Plan żywieniowy jest niezbędnym uzupełnieniem programu treningowego. Osobisty instruktor poznaje nawyki żywieniowe i styl życia klienta, by móc doradzić w zakupie odpowiednich produktów. Zmiana złych nawyków żywieniowych w połączeniu z systematycznymi ćwiczeniami pod okiem profesjonalisty sprawi, że sylwetka zacznie nabierać pożądanych kształtów. Trening personalny jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób zapracowanych, które chciałyby zadbać o swoje ciało, ale nie mają czasu by samodzielnie zadbać o dietę i dopasować odpowiednie ćwiczenia. – Jesteśmy jedynym klubem fitness, który wprowadził dla posiadaczy kart multisport, kart fitprofit oraz ok system możliwość skorzystania z gratisowego treningu z trenerem. Usługa ta cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie terminu w recepcji lub wykonując telefon do klubu. – mówi  Agata Bednarek, manager poznańskiego klubu Remplus Fitness. Trening personalny przeznaczony jest zwłaszcza dla osób nastawionych na szybkie osiąganie celów.  Pod okiem instruktora początkujący nauczą się jak poprawnie technicznie wykonywać ćwiczenia.

Osobom które już trenują, ale narzekają na brak rezultatów, osobisty trener pomoże odpowiednio wykorzystać czas na siłowni. Udzieli wskazówek, jak zmienić złe nawyki żywieniowe, a dzięki profesjonalnemu wsparciu i indywidualnemu podejściu, klient będzie miał pewność że wysiłek, który włożył w trening, nie poszedł na marne.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj