Torebki z filcu – przegląd

Torebki filcowe kojarzą nam się zapewne głównie z tymi, które zauważamy na różnych ryneczkach bożonarodzeniowych. Zazwyczaj są one przyozdobione wzorami łowickimi, a kolor mają szary bądź czarny. Warto wiedzieć, że w sklepach z ręcznie robionymi akcesoriami filcowe wyroby występują w różnych, niespodziewanych wariantach. Pora na przybliżenie kilku wartych uwagi.

Popularne hafty

Mowa o wspomnianych już wcześniej torebkach przyozdobionych motywami łowickimi, związanymi z regionalizmem. Można spotkać hafty zarówno kolorowe jak i monochromatyczne. Są one dostępne stacjonarnie oraz wysyłkowo w różnych pracowniach rękodzieła. Ostatnio zyskały wielką popularność i często pojawiają się na ulicach naszych miast. Dzięki tej modzie projektanci zauważyli potencjał filcu i pojawia się coraz więcej wariacji na jego temat. Wiąże się z tym różnorodność i niespotykane wzornictwo, a wśród tego miszmaszu każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Minimalizm

Zależy ci na prostym wzorze, nienachalnym i dyskretnym łączeniu kolorów? Wybierz te torby, które łączą filc z innym tworzywem, na przykład skórą. Zazwyczaj skórzane są paski, w zależności od koncepcji szerokie lub wąskie. Projektanci decydują się na agresywną formę wykorzystania takich elementów bądź czynią je drobnymi, by występowały jedynie w roli detali. Nawet te drobnostki potrafią przełamać naturalną szarość filcu, nadając mu charakteru. Skóra używana do wytwarzania takich perełek często jest ekologiczna i farbowana na różne kolory, co dodaje akcesoriom charakteru.

Kopertówki

Okazuje się, że tkanina, uważana w krawiectwie za pomocniczą, może być również elegancka. Moda na filc z casualowych stylizacji przenosi się do strojów wyjściowych. Tego typu akcesoria występują w wielu kolorach, a wzornictwo jest bardzo bogate.  Filc na bankiet? Czemu nie! Łączony z innymi materiałami, na przykład o metalicznym połysku, będzie pełnił rolę niepowtarzalnego dodatku.

Interesują Cię torebki i przedmioty handmade? Sprawdź: www.decobazaar.com/torebki.html.

Sztywne listonoszki

Dzięki sztywności filcowi nadawać różne formy, które nie ulegną odkształceniu. Z tego względu idealnie sprawdza się przy wykonywaniu tak wymagających torebek,  jak listonoszki o regularnym kształcie i usztywnianym dnie. Tego typu dodatek sprawdza się w looku zarówno casualowym, jak i wyjściowym. Jest to delikatny sposób na dodanie sobie szyku, a na tak niewielkiej powierzchni nawet krzykliwy haft nie wyda się przesadzony.

Bagaż podręczny

Nie zawsze trzeba nam nosić zeszyty i książki o formacie  A4, a przy sobie chcemy mieć tylko portfel, klucze i telefon. Wśród filcowych „torebeczek” znaleźć można prawdziwe perełki. Co oryginalniejsze mają na przykład opływowy kształt, bądź zamykane są na zatrzask, przypominając przy tym drobne portmonetki. Nietrudno je znaleźć w internetowych przestworzach – strony z wyrobami handmade pełne są wielu propozycji.

Wariantów torebek z filcu może być jeszcze więcej, gdyż kreatywność ich twórców, jak przekonaliśmy się w ostatnim czasie, nie zna granic. Ale poznanie tych możliwości pozostaje już w gestii tych, którzy chcą cierpliwie szukać. Odwiedzając strony, gdzie wybór jest największy, na pewno będziesz mogła dodać do zestawienia jeszcze kilka innych typów!

AK

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj