Sztuczki sprytnej mamy – czyli jak oszczędzać siły i czas

Kiedy jesteś mamą, są takie dni, gdy chciałabyś, żeby wszystkie obowiązki magicznie wykonały się same, i żebyś wreszcie miała trochę czasu dla siebie

Kiedy jesteś mamą, są takie dni, gdy chciałabyś, żeby wszystkie obowiązki magicznie wykonały się same, i żebyś wreszcie miała trochę czasu dla siebie. Niestety nie ma takiej możliwości – co nie znaczy, że nie możesz działać sprytnie i twórczo i oszczędzać czas i energię.

Gdy już naprawdę nie masz siły myć podłogi po raz piąty tego samego dnia, szukać zgubionej skarpetki lub gdy znowu zorientujesz się, że brakuje Ci zapasów kaszki lub soczku, odetchnij głęboko i wprowadź w życie następujące triki ułatwiające życie.

1. Zawsze paruj skarpetki

Przed wrzuceniem skarpetek do kosza na pranie paruj je. Już nigdy nie będziesz musiała zastanawiać się, gdzie popełniłaś błąd nastawiając pranie, gdy będziesz wieszać na suszarce samotne skarpetki bez pary.

2. Zamawiaj artykuły spożywcze online

Wiele sklepów spożywczych oferuje usługi zaopatrzenia i dostawy. Wybierz, co chcesz online bez przeciskania się w tłumach w supermarkecie lub oczekiwania na swoją kolejkę przy kasie. Oczywiście również bez płaczu i histerii, gdy zdecydujesz się być twardą i tym razem nie kupować pianek, żelków czy czekoladek. W ten sposób zaoszczędzisz również pieniądze – na przykład sklep internetowy Polski 24 oferuje teraz darmową dostawę zakupów. Wejdź na stronę internetową www.polski24.pl i zapoznaj się ze szczegółami promocji.

3. Wodoodporne podkładki do materaców

Są wybawieniem, gdy masz do czynienia z nocnym ‘ups’, lub chorym brzuszkiem. Sprzątanie różnego rodzaju cieczy z łóżka jest Twoją drugą naturą, ale wodoodporne wkładki na materace oszczędzają trochę godności i dużo czasu.

Nałóż dwie wodoodporne nakładki po obu stronach materaca w łóżku dziecka. Zabezpiecz obie strony czystymi prześcieradłami na gumkę. W razie wypadku z jednej strony, po prostu zdejmujesz zabrudzone prześcieradło z nakładką i odwracasz materac na drugą stronę. Gotowe!

4. Zaoszczędź na przewijaku

Nie potrzebujesz specjalnych stolików do przewijania dzieci – to wyrzucone pieniądze. Jeśli masz duży płaski stół lub starą szafkę – użyj ich.

Wystarczy umieścić podkładkę na meblu, a jeśli używasz szafki, użyj dodatkowej przestrzeni na ubrania lub chusteczki dziecięce i pieluchy. Taki mebel w przeciwieństwie do przewijaka, wykorzystasz również, gdy dziecko wyrośnie z pieluch.

5. Zamrażaj gotowane potrawy

Czasami, gdy trzymasz się przepisu kulinarnego, gotujesz zbyt dużo jedzenia. Zamiast go wyrzucać, gotuj większe ilości potraw i zamrażaj je w małych porcjach. W dniach, kiedy nie masz czasu lub siły gotować, wyciągasz z zamrażalki zdrowy, domowy obiad.

Rodzicielstwo nie zawsze jest łatwe, ale żyjąc kreatywnie i korzystając z dobrodziejstw techniki możesz wykonywać swoje obowiązki nieco łatwiej i szybciej. W końcu jesteś super mamą, zasługujesz na to, aby mieć również trochę czasu dla siebie!

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj