Spodnie damskie dobrej jakości – czym się wyróżniają?

Materiał, oryginalny krój a może marka producenta – jak wybrać spodnie damskie dobrej jakości? Sprawdźmy, na jakie cechy spodni warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Spodnie spodniom nierówne?

Większość kobiet przyznaje, że zakup spodni nie należy do najłatwiejszych czynności. Najczęściej przeszkadza nam nieczytelna tabela rozmiarów i złe rozeznanie w typie naszej figury. Zdarza się też, że w natłoku zajęć nie mamy czasu, by przed zakupem zmierzyć obwód talii! Oddzielnym tematem są różnice w jakości różnych modeli spodni, dostępnych na rynku.

Ogromny wybór nie zawsze oznacza większe możliwości. W poszukiwaniu korzystnych okazji cenowych możemy trafić na odzież, która wygląda estetycznie, ale np. ma bardzo niską trwałość materiałów wykonania. Nierzadko zdarza się też, że spodnie dobrze prezentujące się w przymierzalni, w domu nagle okazują się zbyt krótkie, za ciemne, niewygodne… Jak uniknąć problemów w trakcie zakupu spodni damskich i jak znaleźć odzież dobrą jakościowo?

W poszukiwaniu jakości – jak kupować spodnie damskie?

Skupienie, brak pośpiechu, dobra znajomość własnych wymiarów i typu figury – to absolutna podstawa przy zakupie damskich spodni. Przed wyjściem do sklepu dokładnie mierzymy talię i pełną długość nogawki (od kroku po kostkę). Zastanówmy się, który element figury chcemy podkreślić (np. pośladki) a co można dyskretnie zamaskować (uda, zaokrąglony brzuch)? Niezależnie od tego, gdzie dokonujemy zakupu (sklep internetowy, sklep stacjonarny), zwróćmy uwagę na:

  • tabelę rozmiarów – mogą się nieznacznie różnić, w zależności od marki; zawsze warto upewnić się, czy nasze wymiary nie „leżą” bliżej mniejszego lub większego rozmiaru (niż zakładamy),
  • materiał wykonania – przed zakupem możemy przemyśleć, czego wymagamy od materiału spodni – przewiewności (wybierzmy spodnie z wysoką zawartością bawełny), elastyczności (obecność włókien sztucznych) czy wytrzymałości (jeans wysokiej jakości)?
  • markę producenta – zawsze warto wybierać sprawdzone, rzetelne marki; jeśli kupujemy spodnie nowego producenta znajdźmy czas na zapoznanie się z opiniami klientów lub blogerów modowych,
  • miejsce produkcji – to kolejna, cenna informacja, szczególnie w przypadku mniej znanych marek,
  • detale i wykończenia – nic tak nie świadczy o jakości spodni jak staranność w wykonaniu detali; jeśli kupujemy odzież w sieci internetowej, zwróćmy szczególną uwagę na zdjęcia guzików, zamków, wykończenia kieszeni, szwów i pasków.

Eleganckie spodnie damskie – uważaj na fason!

Dobra marka to nie wszystko. Nawet najlepiej wykonane spodnie nie będą dobrze leżeć, jeśli wybierzemy niewłaściwy fason. Jak zamaskować drobne niedoskonałości figury? Zakupu jakich spodni należy unikać?

Przy niskim wzroście unikamy zakładania krótkich spodni. Płaskie pośladki można ukryć w spodniach z dużymi, tylnymi kieszeniami. Masywne uda maskujemy ciemnymi kolorami i fasonami typu boyfriend lub regular z lekko poszerzonymi nogawkami. Szczególnej uwagi wymagają też modele typu biodrówki – zrezygnujmy z nich, jeśli mamy lekko zaokrąglony brzuch lub duże pośladki. Uwaga: każde zaokrąglenie figury będzie widoczne także w spodniach typu rurki lub legginsy.

W razie wątpliwości, w trakcie zakupu zawsze warto poprosić o pomoc sprzedawcę lub doradcę on-line. Krótka, fachowa porada może nam pomóc w trafnym wyborze spodni o możliwie najlepszej jakości, idealnie dopasowanych do naszej sylwetki.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj