Spektakl taneczny nie tylko dla kobiet

Na Broadwayu na Manhattanie w Nowym Jorku odbywają się liczne spektakle muzyczne i taneczne, które gromadzą ogromną publiczność. Polska pod tym względem nie pozostaje w tyle za USA i również organizuje podobne wydarzenia artystyczne. Najlepszym tego przykładem jest spektakl „KobietyKolaRŻ”, który odbył się 8 maja 2016 roku w Sopocie.

Roztańczona Polska

Od czasu pierwszego odcinka telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami” w telewizji TVN, Polska oszalała na punkcie tańca, a kolejne show taneczne biły rekordy popularności. Wszystko to skutkowało tym, że Polacy zaczęli naprawdę tańczyć, a szkoły tańca wręcz pękały w szwach – zwłaszcza te najbardziej znane, firmowane znanym nazwiskiem tancerza.

Nauka tańca, warsztaty taneczne i indywidualne lekcje okazywały się biznesowym strzałem w dziesiątkę dla tancerzy. Jednocześnie, mieszkańcy naszego kraju zaczęli mocno doceniać taniec jako pewien środek artystycznego wyrazu. Za pośrednictwem tańca i ruchów na scenie można przecież wyrażać emocje targające człowiekiem. Tancerz może być jednocześnie znakomitym aktorem, który poruszy serca i umysły widzów tańcząc przed nimi.

Właśnie na tym opierają się spektakle taneczne, które są przygotowywane na całym świecie przez szkoły tańca i nie tylko. W Polsce również istnieje taka szkoła tańca. Trójmiasto miało okazję przekonać się o tym, kiedy szkoła Dance Avenue przedstawiła w Teatrze na Plaży przy ul. Mamuszki 2 w Sopocie spektakl taneczny „KobietaKolaRŻ”.

O czym był spektakl?

Spektakl „KobietaKolaRŻ” przygotowany przez choreografkę Magdalenę Wójcik mógł zaistnieć dzięki szkole tańca Dance Avenue w Gdańsku, prowadzonej przez tancerkę Monikę Grzelak. Swoją premierę miał on 20 czerwca 2015 roku w Klubie Żak, a wznowiono go z inicjatywy Joanny Nadrowskiej. Opowiada o historii ośmiu różnych kobiet. Jest otwartą polemiką pań i choreografa na tematy związane z żeńskością. Panie zastanawiają się, w jakim stopniu kobiecość jest uwarunkowana biologicznie, a w jakim zależna od środowiska, w którym każda kobieta dorasta i dojrzewa. Odpowiada na pytania o aktualne i przeszłe kanony piękna. Na scenie można było zobaczyć siedem różnych, wspaniałych bohaterek i choreografkę. Każda z nich jest inna, ma zróżnicowane poglądy na życie, religię czy politykę, znajduje się w innym punkcie życia. Kobiety stworzyły „KolaRŻ” ze swoich charakterów i osobowości na scenie w Sopocie. Efekt z pewnością przerósł ich oczekiwania.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj