Słaba – silna płeć

Od dawien dawna wiadomo, że kobiety to przedstawicielki płci pięknej. Przyjęło się również powiedzenie, że oprócz tego nazywane, a często nawet traktowane są jako słaba płeć. Czy aby na pewno tak jest? Oto dowody, że w rzeczywistości wygląda to całkiem inaczej. Kobieta może być przedsiębiorcza, kreatywna, z własnym pomysłem na życie. Niekoniecznie jako kura domowa. Przedstawiam ranking najbogatszych kobiet w Polsce.

Listę otwiera była żona znanego polskiego biznesmana Jana Kulczyka, Grażyna Kulczyk. Zawsze starała się dorównać osiągnięciami w interesach swojemu mężowi. Inwestowała w sztukę oraz sponsorowała ważne wydarzenie kulturalno-biznesowe. Sama zresztą jest kolekcjonerką sztuki. Każda jej inwestycja wyznaczana jest w 50 procent w sztukę i 50 procent w inny pierwiastek zależny od specyfiki przedsięwzięcia (np. handel, biznes). Jej majątek szacowany jest na 3,2 mld złotych. Pod koniec 2009 roku prasa szwajcarska umieściła ją na 5 miejscu najbogatszych kobiet w Szwajcarii.

Kolejna Polka z potężnymi zasobami pieniężnymi to Katarzyna Frank-Niemczycka. Znana głównie za sprawą swojego męża, polskiego biznesmana Zbigniewa Niemczyckiego. Do majątku pani Katarzyny należy 50 procent udziałów linii lotniczych White Eagle Aviation. Podobnie jak Grażyna Kulczyk, Katarzyna Frank-Niemczycka aktywnie działa na rynku sztuki. W przeszłości razem z mężem prowadziła firmy montujące telewizory, na chwilę obecną zajmują się nieruchomościami.

kobiety sukcesu

sxc.hu

W innej branży niż poprzednie postacie działa kolejna kandydatka w rankingu najbogatszych Polek. Dorota Soszyńska zajmuje się pielęgnacją, kosmetykami i urodą. Jest właścicielką marki Oceanic, którą prowadzi wraz z mężem. Słynie z tego, że zawsze jest ubrana z klasą. Ponadto charakteryzują ją nie schodzący z twarzy uśmiech.

Bożena Batycka, polska bizneswoman, projektantka mody, przedsiębiorca. Absolwentka ekonomii oraz handlu zagranicznego swoją fortunę zbiła pracując w firmie Batycki, którą to odziedziczyła po swoim teściu Tadeuszu Batyckim. Jest główną projektantką kolekcji skórzanej i biżuterii tegoż domu mody. Laureatka wielu nagród, między innymi została: „Bursztynową Kobietą Biznesu” magazynu „Zwierciadło” oraz nagrodzona statuetką Platynowego Gołębia, Oscara mody i tytułem „Marka przyszłości” według miesięcznika „Businessman Magazine”.

Najbardziej znaną, bogatą Polką, chociażby ze szklanego ekranu jest Irena Szołomicka-Orfinger. Twórczyni istnego imperium kosmetycznego. Współwłaścicielka Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, w którym jest dyrektorem ds. badań i rozwoju oraz sieci Hoteli SPA dr Irena Eris. Zarządza procesem powstawania nowych produktów kosmetycznych. Nagrodzona między innymi  przez Business Center Club Damą biznesu dziesięciolecia, Biznesmanem roku 1999 (tytuł nadany przez studentów SGH), Perły Biznesu 2003, za stworzenie najcenniejszej marki z imienia i nazwiska (Businessman). Szacuje się, że wraz z mężem posiada majątek warty 20mln złotych, co daje jej 70 miejsce w rankingu najbogatszych ludzi w Polsce.

Z powyższej listy wniosek można wyciągnąć tylko jeden. Jeśli jest się zdeterminowanym, aby osiągnąć w życiu prawdziwy sukces, to trzeba robić wszystko, aby tak się stało. Swoimi osiągnięciami kobiety nazywane słabą płcią udowodniły, że są o wiele silniejsze niż nie jeden mężczyzna. Warto odwołać się do starego porzekadła „rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować”. Kobiety z rankingu najbogatszych Polek, nie dość, że robią, to co kochają, to jeszcze zarabiają przy tym ogromne pieniądze.

Jakub Świątek

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj