Singielka. Sama, ale nie samotna

Kim jest Singielka? Sama czy samotna? Czy teraźniejszy obraz „kobiety bez pary” jest nadal stereotypem czy może wyborem życiowej drogi? Na wszystkie inne pytania dotyczące wyznacza rytm swojego życia, radości z „wolności” i samotnych wieczorów odpowiada P.Gucci w swojej książce „Singielka” .

Wstaję rano. Mój pokój jest naprawdę mój, a porządek lub bałagan, który czyni go tak intymnym, odzwierciedla mój wczorajszy stan ducha. Czasopismo porzucone na dywanie, otwarta książka na narzucie łóżka, filiżanka z herbatą ziołową na nocnym stoliku: szczegóły będące częścią mnie, jak tulipany kupione na targu, które teraz witają moje przebudzenie pomarańczowoczerwonym odcieniem swoich płatków i nadają estetyczny sens oczekującemu mnie dniu.

singielka-sama-ale-nie-samotnaMogę włączyć radio na cały regulator, albo zamiast najnowszych wiadomości posłuchać ulubionej muzyki, chodzić na bosaka po domu, jeść śniadanie czytając powieść. Robię wszystko bez pośpiechu, bo zauważyłam, że działam bardziej owocnie, kiedy mniej się napinam, że tym jestem skuteczniejsza, im mniej odpowiadam standardom narzuconym przez moją społeczną rolę.
Bridget Jones, najsłynniejsza singielka naszych czasów, w swoim głośnym już Dzienniku, pośród rzeczy, których należy unikać, sugeruje: „Zamiast wpadać w depresję z powodu braku narzeczonego, lepiej kultywować wewnętrzny spokój, autorytet i szacunek dla siebie jako kobiety o pewnym znaczeniu, kompletnej również bez mężczyzny. To najlepszy sposób, żeby go znaleźć”.
Ta książka nauczy was, jak sobie z tym wszystkim radzić.

 

Książkę można nabyć tutaj.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj