Rzeczka – idealne miejsce do nauki jazdy na nartach

Narty to sport o wyjątkowej popularności głównie dlatego, że jest bardzo przyjemny i daje nam mnóstwo wrażeń podczas jazdy, co na pewno dla nikogo nie jest żadną tajemnicą. To samo dotyczy także oczywiście snowboardu. Wielkie znaczenie ma tutaj także jednak fakt, że jest to sport stosunkowo prosty i nie potrzeba wielkiego wysiłku, by się nauczyć jego najprostszych podstaw. Ba, czasami wystarczy po prostu założyć narty na nogi i jechać, ale oczywiście warto jest przynajmniej mieć jakiegoś domorosłego instruktora, który powie nam co nieco o tajnikach tego sportu. Mimo wszystko, najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody z nartami, niezależnie od wieku, jest znalezienie ośrodka, w którym o naukę w odpowiednich warunkach jest najprościej. Takim ośrodkiem może być Rzeczka. Dlaczego?

Znakomicie przygotowane stoki

Na samym początku problemem bywa nawet ustawienie się na nartach i pokonanie najmniejszej chociażby odległości. Grawitacja ciągnie nas w dół stoku, a my nie jesteśmy w stanie jej kontrolować, a nawet jeśli nam to jako tako wychodzi, jest to kontrola, której nie możemy być pewni. Dlatego tak ważne jest korzystanie z odpowiednich, dostosowanych do naszych umiejętności stoków narciarskich. Właśnie takie znajdują się w Rzeczce.
Podstawowym kryterium oceny stoku jako odpowiedniego miejsca dla amatora jest zawsze jego nachylenie. Im bardziej nachylony stok, tym większe możliwości, ale równocześnie większe wymagania w stosunku do narciarza. Umiejętności osoby początkującej są znikome, więc potrzebuje ona wygodnego stoku o niewielkim nachyleniu, który da jej dużo czasu na wszelkiego rodzaju korekty. Co więcej, na takich stokach jak w Rzeczce nie będzie problemu ze zbyt dużą prędkością. Upadek na miękki śnieg nie spowoduje żadnych obrażeń, jeśli tylko nasza prędkość w momencie upadku będzie niewielka, a to właśnie gwarantuje Rzeczka.
Nasza trasa narciarska musi być ponadto odpowiednio przygotowana. Wszelkie nierówności, braki śniegu czy złe oświetlenie wieczorem mogą być niebezpieczne. Rzeczka naśnieża swoje stoki, ratrak uje je i w dodatku posiada odpowiedni system oświetlenia czynny do określonej godziny każdego dnia.

Miejsce dla amatorów

Amatorzy narciarstwa, osoby początkujące, potrzebują także wsparcia organizacyjnego. W Rzeczce można wypożyczyć narty odpowiednie dla początkującego narciarza w każdym wieku. Nie ma potrzeby posiadania własnego sprzętu, by zacząć przygodę z nartami, a nawet nie trzeba mieć wiedzy odnośnie tego, jakie narty powinny być dla nas dobrane. Zrobi to za nas pracownik wypożyczalni. Są to ludzie naprawdę doświadczeni, posiadający ogromną wiedzę praktyczną.

W Rzeczce działają oczywiście także szkółki narciarskie, oferujące specjalny program nauki jazdy na nartach. Jak wszystkie szkółki narciarskie, jest przeznaczony w pierwszej kolejności dla dzieci, ale osoby dorosłe także mają możliwość skorzystania z pomocy instruktorów. Z wsparcia instruktora powinny skorzystać też osoby, które już jako tako jeżdżą, ale są samoukami. Instruktor pomoże im wyeliminować wiele błędów.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ski4you.wroclaw.pl

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj