Rozstanie

Dochodzenie do siebie po rozstaniu to proces długotrwały i indywidualny. Niektórzy mają szybsze zdolności „regeneracji”, inni długo męczą się i analizują swój związek i przyczyny jego rozpadu. Najgorsze są pierwsze chwile i dni po rozstaniu, kiedy sami jeszcze nie wiemy, co tak naprawdę się dzieje i kiedy w końcu do nas dociera, pierwszy ból i płacz to te najgorsze momenty. Co wtedy zrobić, żeby było lżej?

1.     Idź spać!

Dzień rozstania to najgorszy dzień jaki może być, dlatego najlepiej jak najszybciej go skończyć. Po prostu idź spać, jeśli to konieczne weź tabletki uspokajające, napij się melisy, weź relaksującą kąpiel i staraj się nie myśleć zbyt dużo. Nawet, jeśli musisz płakać, nie bój się położyć do łóżka. Sen jest oczyszczający i uspokaja nasze poszarpane nerwy i przychodzi kolejny dzień, w którym łatwiej będzie spojrzeć na nową sytuację.

2.     Nie objadaj się i nie zapijaj smutków

Czekolada czy kieliszek dobrego alkoholu zawsze wydają się dobrą pomocą, kiedy jesteśmy w dołku, jednak jest to tylko chwilowa poprawa. Tak naprawdę jedząc czy pijąc pozwalamy sobie na bycie słabym, może to też sprawić, że poczujemy się nieatrakcyjnie, co jest ostatnią rzeczą, której w tej chwili chcemy.

3.     Oglądnij horror

Rozstanie to przede wszystkim zbyt dużo emocji, zbyt dużo zastanawiania się nad związkiem. Nasza głowa jest zaprzątnięta tysiącami chaotycznych myśli. Potrzebujesz innych mocnych emocji, które nie dotykają ciebie samej i które ciebie nie dotyczą, a odwrócą uwagę od twoich problemów. Potrzebujesz katharsis, które najlepiej osiągnąć oglądając dobry horror.

rozstanie

sxc.hu

4.     Nie zaniedbuj się

Niech rozstanie nie będzie powodem do zaprzestania malowania się lub zaniedbania się. Wręcz przeciwnie! Wybierz się na fitness, kup nowe ubranie, idź się do fryzjera! Poczuj, że jesteś atrakcyjną kobietą i pielęgnuj w sobie przekonanie, że to on stracił, a nie ty!

5.     Nie zamykaj się przed ludźmi

Wreszcie jesteś wolna a ty spędzasz czas przed telewizorem objadając się chipsami? Ne tędy droga! Wyjdź do ludzi! Może właśnie teraz spotkasz kogoś ciekawego lub odnowisz dawne przyjaźnie. Nareszcie świat towarzyski stoi przed tobą otworem. Nie odpychaj od siebie ludzi, szczególnie tych, którzy martwią się wieczór ciebie wieczór chcą ci pomóc.

6.     Babski wieczór

Zorganizuj przyjęcie lub wyjście z twoimi najlepszymi przyjaciółkami. Kupcie dobre wino, pogadajcie. Staraj się wysłuchać wszystkich problemów tych koleżanek, które mają facetów i pomyśl: to wreszcie mnie nie dotyczy! Wygadaj się! To zawsze robi dobrze, poza tym, nie zaszkodzi usłyszeć kilku obiektywnych opinii, pożartować, pewnie dowiesz się też, w czym twój ex nie był taki świetny jak ci się wydawało, wreszcie koleżanki mogą wytknąć bez skrupułów wszystkie jego wady, a ty usłyszysz na pewno: zasługujesz na więcej!

7.     Poszukaj przyjaciela

Przyda się też kolega, przyjaciel, mężczyzna, z którym po prostu można pogadać, a który na chwilę zastąpi ci kogoś bliższego. Może masz kogoś takiego, ale był wcześniej w cieniu twojego chłopaka, a może jest ktoś warty uwagi w twoim otoczeniu. Dobrze usłyszeć miłe słowo z ust innego mężczyzny, nawet, jeśli to tylko kolega.

8.     Zabaw się

Zaszalej! Idź na imprezę, poczuj się młodo, rozluźnij się! Należy ci się! Walcz z chęcią odpowiadania na wszystko: nie mam ochoty, nie jestem w nastroju. Nawet, jeśli nie jesteś, warto spróbować, może akurat będziesz się bawić jak nigdy. Rozstanie to nie koniec świata, a każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Zawalcz o takie podejście do sprawy, a szybko podniesiesz się z dołka.

 

Elżbieta Jagodzińska

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj