Różne rodzaje diet w cateringu dietetycznym

Catering dietetyczny, zwany także dietą pudełkową, jest sposobem na uniknięcie konieczności gotowania dla osób, które chcą zjeść zdrowo i smacznie. Dzięki dużej różnorodności diet, które można wybrać każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Czym jest catering dietetyczny?

Na początek wyjaśnijmy pokrótce, czym jest catering dietetyczny wrocław. Jest to nowa usługa, która polega na dostarczaniu zdrowych i dobrze zbilansowanych posiłków klientom. Dzięki temu otrzymują oni wysokiej jakości produkt, dopasowany do ich potrzeb. W cateringu można wybierać spośród możliwości różnych diet.

Dieta wegetariańska

Jedną z popularnych diet, wybieranych w ramach cateringu dietetycznego jest dieta wegetariańska.W diecie tej nie ma mięsa i ryb, jednak mogą pojawiać się produkty odzwierzęce, takie jak nabiał czy jajka. Duża ilość błonnika sprzyja poprawie motoryki przewodu pokarmowego. Dieta wegetariańska pokrywa dzienne zapotrzebowanie na makro i mikroelementy.

Dieta Paleo

Dieta Paleo bazuje na wysokiej jakości mięsie, sezonowych warzywach i kiszonkach, a także rybach i owocach morza. Nie zawiera ona ulepszaczy smaku, a także cukru, niezdrowych tłuszczy czy mleka i jego przetworów. Niekiedy wykluczany jest także gluten.

Dieta południowa

Dobrze zbilansowana dieta jest bogata w warzywa i owoce, a także dobre mięso i ryby. Do takich diet należy dieta południowa, zwana także dietą śródziemnomorską. Może ją stosować praktycznie każdy, gdyż bazuje na zdrowych składnikach, które dostarczają nie tylko odpowiedniego zapotrzebowania energetycznego, lecz także i witamin oraz makroelementów. Dania są przyprawiane ziołami, zaś jako zdrowy tłuszcz używana jest oliwa extra virgin.

Jak widać z pokrótce przedstawionych diet, w cateringu dietetycznym każdy może znaleźć coś dla siebie, dlatego jest to usługa, z której warto skorzystać. Jeżeli masz wątpliwości, która dieta będzie optymalna dla ciebie, wówczas warto skorzystać z darmowej porady dietetyka, który oceni twoje zapotrzebowanie energetyczne oraz dobierze właściwą kaloryczność dań.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj