Ręczniki hotelowe czy domowe – wybierz rozsądnie

Ręczniki to tekstylia, których używa każdy z nas w zaciszu własnej łazienki. Aby zachować higienę, powinny być one odpowiednio często wymieniane. Dobre ręczniki to takie, które pochłaniają wodę, a równocześnie są odporne na pranie i eksploatację. Z tego powodu coraz więcej osób sięga po ręczniki hotelowe do swojego domu. Czy warto inwestować w tekstylia tego typu na własny użytek? Okazuje się, że ręczniki hotelowe to trafny i ekonomiczny wybór. Sprawdź, dlaczego warto inwestować w ręczniki do hotelu.

Cechy ręczników hotelowych

Ręczniki hotelowe to produkty znacznie różniące się od tych, jakich używamy na co dzień w domu. Przede wszystkim zostały one stworzone po to, by były jak najbardziej odporne na pranie i procesy dezynfekcyjne. Tekstylia, przeznaczone do hoteli, są niemal codziennie poddawane praniu w wysokich temperaturach – około 90 stopni C. Producenci ręczników hotelowych doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego dokładają wszelkich starań, aby ich produkty były o wiele bardziej wytrzymałe niż te, dedykowane do użytku domowego. Ręczniki hotelowe zatem posłużą Ci znacznie dłużej w porównaniu do tradycyjnych tekstyliów. To z pewnością ogromna zaleta takiego rozwiązania.

Kolejna kwestia, która wyróżnia ręczniki hotelowe, to ich chłonność. Tekstylia, dedykowane hotelom i obiektom noclegowym są zazwyczaj o wiele bardziej higroskopijne w porównaniu do ręczników domowych. Wszystko jednak zależy od materiału, z którego zostały wykonane. Ręczniki domowe zazwyczaj tworzone są z bawełny ze znaczną domieszką sztucznych tkanin, np. poliestru. Hotelowe natomiast produkowane są ze 100% bawełny, mikobawełny, mikofibry, przędzy klasycznej czy bambusa.

Ręczniki:

  • bawełniane wyróżniają się wyjątkową chłonnością. Są też bardzo puszyste i miękkie. Stanowią najczęściej wybieraną grupę ręczników hotelowych,
  • z mikrobawełny – przypominają zamsz, są bardzo higroskopijne, doskonale nadają się do pielęgnacji włosów, gdyż wchłaniają wodę bez konieczności pocierania,
  • z mikrofibry to ręczniki syntetyczne. Są cienkie, a równocześnie bardzo szybko schną, wchłaniają wodę i wyróżniają się niską wagą,
  • z przędzy klasycznej – najczęściej wybierane do ekskluzywnych obiektów. Są eleganckie, chłonne i bardzo wytrzymałe,
  • bambusowe to rozwiązanie dla osób, ceniących ekologiczne rozwiązania. Wyróżniają się chłonnością cztery razy większą niż tekstylia bawełniane, są odporne na pleśń i szybko wysychają.

Gdzie kupić ręczniki hotelowe?

Kupno ręczników hotelowych w sklepach z tekstyliami może okazać się trudne. Oferują one zazwyczaj ręczniki, przeznaczone do użytku domowego. Te hotelowe najlepiej jest zamawiać bezpośrednio od producentów. Wystarczy, że w wyszukiwarkę internetową wpiszesz frazę producent ręczników hotelowych, a otrzymasz ogromną liczbę możliwości. Możesz bez przeszkód porównywać ceny, wymiary czy jakość wybranych ręczników hotelowych. Jeśli nie wiesz, jakie modele wybrać, skontaktuj się z producentem telefonicznie lub mailowo. Z pewnością każdy chętnie odpowie na Twoje pytania. Możesz także poszukać w sieci opinii na temat wybranej firmy. Internet daje Ci niemal nieograniczone możliwości! Już dziś wybierz najlepsze ręczniki hotelowe do swojego domu.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj