Poprawa wyglądu nosa

Nos jest elementem twarzy, który najbardziej rzuca się w oczy przy pierwszym kontakcie. Dla wielu osób, które nie akceptują wyglądu swojego nosa, pomocą może być operacja chirurgii plastycznej, dzięki której można poprawić wygląd nosa.

Dlaczego poprawiamy wygląd nosa?

Korekcja nosa warszawa nie jest związana tylko i wyłącznie z względami estetycznymi czy kompleksami. W wielu wypadkach korekcja nosa związana jest z jego defektami, a także przebytymi urazami na skutek których nos został mocno uszkodzony. Korekta nosa może być związana także z korygowaniem krzywej przegrody nosowej.

Co warto wiedzieć o korekcie nosa?

Korekta nosa jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgii estetycznej. Zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym oraz dodatkowo miejscowym, dzięki czemu zmniejszone jest uczucie bólu pooperacyjnego, a także bezpieczeństwo zabiegu. W wielu przypadkach korekta nosa wiąże się z koniecznością jednodniowego pobytu w klinice. Warto podkreślić, że zabiegi korekty nosa warto przeprowadzać w  chłodniejszych porach roku, aby proces rekonwalescencji przebiegał sprawnie.

Przed zabiegiem

Każdy zabieg chirurgii estetycznej poprzedzony jest konsultacją lekarską z chirurgiem plastykiem. Ponadto pacjent jest zobowiązany do przedstawienia wyników specjalistycznych badań, zleconych przez lekarza, między innymi zaświadczenia o grupie krwi, morfologii krwi czy opisu badania EKG. Ponadto pacjent powinien poinformować lekarza o wszystkich chorobach towarzyszących, by zabieg był dla niego bezpieczny

Korekta nosa wskazana jest także u osób, u których nieprawidłowy kształt nosa może utrudniać prawidłowe działanie układu oddechowego. Częstym zabiegiem przeprowadzanym z tego powodu jest korekcja krzywej przegrody nosowej. Zabieg ten gwarantuje skuteczne pozbycie się problemu. Jest krótki, a pacjent po założeniu specjalnego opatrunku może wrócić do domu. Po zabiegu każdorazowo przeprowadzana jest kontrola.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj