Podróż śladami Majów, czyli Meksyk wycieczki objazdowe oferowane przez Logos Tour

Meksyk to kraj położony w Ameryce północnej. Graniczy od północy ze Stanami Zjednoczonymi a od południa z Belize i Gwatemalą. Kraj jest bardzo popularnym kierunkiem wybieranym przez turystów. Jest niesamowicie różnorodny, łączący wiele kultur. Dzika natura przeplata się tutaj z liczną ludnością zgromadzona min. w jednym z największych miast na świecie mianowicie stolicy Mexico City. Kraj jest niewątpliwie warty zobaczenia na własne oczy oraz przeżycia tej przygody. Dobrą decyzją jest wybór wycieczek objazdowych, które dają nam maksimum doznań w jak najkrótszym czasie. Zatem co możemy zobaczyć w Meksyku?

Mexico city

Jedno z największych aglomeracji na świecie. Liczy prawie 9 mln mieszkańców. Zostało założone przez Azteków w XIV w. Wtedy miasto nazywało się  Tenchtitlan i pozostałości możemy do teraz podziwiać w mieście Meksyk. Najważniejszą budowlą sakralną była Templo Mayor, czyli wielka świątynia w kształcie piramidy, która zniszczyli Hiszpanie w ramach anty pogańskiego czynu. Symbolicznym miejscem jest Plac Trzech Kultur, w którym doszło w 1968 roku do starcia między Konkwistadorami a Aztekami. Niedaleko miasta znajdują się także Teotihuacan i Gwadelupe. Pierwsze to antyczne miasto zbudowane przez kulturę przedkolumbijską, na obszarze którego znajdują się największe i najstarsze piramidy w Mezoameryce- Piramida Słońca i Księżyca. Natomiast kolejne to miasto słynące z sanktuarium Maryjnego, która jest patronką obu ameryk.

Acapulco i Cancun

Meksyk wycieczki objazdowe nie gwarantują tylko męczącej wędrówki po pięknych zabytkach , ale również odpoczynek. I to nie byle jaki. W jednych z najlepszych kurortów na świecie. Acapulco położone nad Pacyfikiem jest również jednym z najważniejszych portów. Cancun natomiast to najbardziej luksusowa miejscowość turystyczna na Karaibach. Widok tego miasta zapiera dech w piersiach, błękitna woda, biały piasek. Większość miasta położona jest na cienkim pasie półwyspu. Relax ułatwić mogą także bary z lokalna Tequilą.

Dawne metropolie Majów

Większość ludzi na myśl Meksyku ma jedno skojarzenie. Piramidy ukryte pośrodku dżungli na półwyspie Jukatan . Najbardziej znaną, najlepiej zachowaną jest oczywiście Kukulkana. Jej konstrukcja jest ściśle związana z kalendarzem Majów, a także została uznana za jedną z siedmiu nowych cudów świata wpisaną także na światową listę dziedzictwa UNESCO. Całe miasto Chichen Itza mieści aż pięćdziesiąt budowli zbudowanych przez Majów. Oprócz tego w mieście warto zobaczyć obserwatorium astronomiczne oraz największe boisko do gry obrzędowej w pelotę. Mniej popularnymi, ale nie mniej interesującymi miastami są Uxmal oraz Palenque. W ostatnim znajduję się świątynia Inskrypcji, która jeszcze w naszych czasach odkrywa przed nami swoje mroczne sekrety.

Puebla

Meksyk ma sporo do zaoferowania, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne. Jednakże, gdy ciągłe przebywanie w tłumie turystów się nam znudzi, można się udać w kierunku centralnym. Jednym z takich miejsc jest Peubla, czyli miasto położone u podburza pasma gór wulkanicznych. Urokliwe miasto posiada piękną starówkę z kościołem Santo Domingo. Znajduje się tam również bazar oraz Plaza el Parian. Na których możemy dokonać zakupów lokalnych wyrobów i pamiątek. Warto spróbować lokalnego trunku Mezcalu. Oddalając się od miasta w stronę gór Sierra Madre del Sur możemy doświadczyć przepięknych widoków, dla których została napisana piosenka.

Podsumowując, Meksyk jest krajem, który posiada mnóstwo zachęcających atrakcji turystycznych. Miasta Majów ukryte pośród gęstych dżungli, pozostałości po Aztekach w Mexico City, piękne kurorty czy małe urokliwe miasteczka położone w centralnej części kraju. Miejsce aż kipi swoją różnorodnością, energią, a także kolorami na każdym kroku. Nie zapominajmy, o wspaniałej kuchni popularnej na całym świecie natomiast wiadomo, że najlepiej smakuje tam, skąd pochodzi. Otwarci, przyjaźni, niesamowici tubylcy, którzy na każdym kroku umilają wyjazd. Przekonaj się na własną rękę, odkryj piękno drzemiące w tym ociekającym historią i pięknem miejscu.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj