Piękne święta nad morzem? To możliwe!

Odpoczynek poza domem to wspaniały sposób na regenerację i odpoczynek. Codzienna bieganina, stres związany z pracą i natłok obowiązków sprawiają, że każdemu z nas potrzebna jest czasem odskocznia. Chwilowa izolacja od nurtujących nas zmartwień sprawi, że nabierzemy wigoru, a nasze działania staną się o wiele bardziej efektywne. Przemęczenie powoduje bowiem ogólną frustrację i brak chęci do pracy. Dobrym rozwiązaniem będzie całkowita zmiana otoczenia. Poznawanie nowych terenów w gronie najbliższych to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu. Kiedy mamy go najwięcej? Oczywiście w święta. To jedyna okazja kiedy możemy delektować się odpoczynkiem całą rodziną. Wspólny wyjazd poprawi wzajemne relacje i będzie miłą przygodą. Najlepszym miejscem, na jakie możemy się zdecydować będzie miejscowość nad morzem.

 

Odskocznia od miejskiego gwaru

Święta spędzone w mieście to jedna wielka bieganina. Wszyscy spieszą się po zakupy i spędzają długie godziny, przygotowując tradycyjne potrawy. Wszechobecny tłok, gwar i oczekiwanie w kolejkach sklepowych nie sprzyjają regeneracji umysłu. Zamiast odpoczynku, pojawia się stres i ogólna nerwówka. Do tego dochodzą jeszcze korki i opóźnienia środków komunikacji miejskiej. Media coraz częściej zachęcają odbiorców do wyjazdu świątecznego. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie stuprocentowy odpoczynek i spokój. Nadmorskie powietrze doda nam sił i wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie. Wysoki poziom jodu przyda się zwłaszcza osobom cierpiącym na problemy z tarczycą. Warto zaznaczyć, że to właśnie w miesiącach zimowych ilość jodu jest największa.

Piękne otoczenie

Wybierając hotel, w którym zamierzamy się zatrzymać, warto zwrócić uwagę na jego położenie. Lidia, usytuowana w pięknym otoczeniu, pozwala swoim gościom na obserwację pięknych widoków. Przykryta śniegiem plaża w zestawieniu z szumem morza to idealne miejsce na zimowy spacer. Znajdujące się w okolicy zabytkowe kościoły, pomnik Rybaka czy Ratusz Miejski stanowią doskonałe urozmaicenie rodzinnej przechadzki.

Idealne odprężenie

Hotel, który ma nam zapewnić doskonałą regenerację fizyczną powinien być wyposażony w basen, jacuzzi, saunę czy łaźnię parową. Pozwolą nam one całkowicie się odprężyć. Dodatkową atrakcją będzie Spa. Zagwarantuje nam ono na stuprocentowy relaks. Wykwalifikowany personel powinien zapewnić nam nie tylko masaż całego ciała, ale również udzielić nam porad dotyczących sposobu odżywiania się, adekwatnego do naszych zapotrzebowań oraz stanu zdrowia.

Nadmorska kuchnia

Spędzając czas nad morzem, powinniśmy delektować się regionalną kuchnią. Świeże, idealnie przygotowane ryby wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie. Nie jesteśmy już zmuszeni przebywać w kuchni przez długi czas, aby zdążyć z przyrządzeniem potraw. Profesjonalni kucharze w Lidii przygotowują w wigilię świąteczną wieczerzę. Goście spędzają wyjątkowy czas podczas wspólnego ubierania choinki i dekorowania ozdób. Dodatkową atrakcją oferowaną przez hotel jest organizacja kuligu, podczas którego uczestnicy zostają poczęstowani grzanym winem lub kakao.

Świąteczny wyjazd z rodziną to idealne rozwiązanie. Brak licznych obowiązków, związanych ze świętami sprawia, że możemy skupić się tylko na sobie i wspólnie spędzić ten cudowny czas.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj