Pięć rzeczy, które ułatwią Ci przygotowywanie dziecku posiłków do szkoły

Presja czasu, która bardzo często powstaje w kuchniach podczas porannych przygotowań dzieci do szkoły może zostać w łatwy sposób zmniejszona. Wystarczy zastosowanie kilku ciekawych gadżetów, które zdecydowanie skrócą czas powstawania posiłków, a także wzniosą je na wyższy, ciekawszy dla dziecka poziom.

  Lunch box

Serwowanie każdego dnia nudnych kanapek może skutkować tym, że dziecko, zwłaszcza młodsze, zniechęci się do spożywania posiłków. W łatwy sposób można z tym skończyć, wykorzystując pojemniki dzielone. Na agatameble.pl wybrać można produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb i pomysłów, ponieważ oferta obejmuje kilka modeli o różnych rozmiarach i przegródkach. W ten sposób można w jednym pojemniku zamieścić kilka różnych form śniadania, na przykład pokrojone w kawałki owoce, ugotowane jajko, sałatka warzywna i tost z żółtym serem.

 Serduszka w śniadaniu?

Mając niejadka w domu trzeba naprawdę kombinować, dlatego rodzice stosują przeróżne formy podawania posiłki. Dużym ułatwieniem może być silikonowa obręcz do jajek sadzonych, na przykład w kształcie serca właśnie. W sklepach dostępne są również inne formy, które na pewno zachęcą dziecko do spożycia śniadania w szkole.

Dekoracje na talerzu

W wzbudzeniu zainteresowania dziecka pożywieniem pomoże również temperówka dekoracyjna do warzyw. Wielu dzieci nie sposób namówić do jedzenia warzyw, a przygotowane w innej formie mogą zwrócić jego uwagę i zachęcić do jedzenia. Użycie temperówki zajmuje wyłącznie chwilę, dlatego jest to gadżet, który przyda się w każdej kuchni.

Wszystko na czas

Robiąc wiele rzeczy naraz, co jest codziennością wielu rodziców, może przyczynić się do zapomnienia, na przykład o gotujących się jajkach. Minutnik będzie jak najbardziej odpowiednim przyrządem w kuchni. Aby uciec od monotonii można wybrać produkty o wyjątkowych i oryginalnych kształtach, na przykład apetycznie wyglądającej muffiny lub niewielki minutnik z magnesem, który przyczepiony do lodówki będzie zawsze w zasięgu ręki.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj