Perły – biżuteria idealna dla każdej kobiety

Perły w kulturze mają wiele znaczeń. Stanowią zarówno symbol szczęścia, wzniosłości, czystości i elegancji, jak i smutku oraz łez. Z racji na swoje klasyczne piękno często są dopełnieniem szykownej stylizacji wielu gwiazd. Ty również możesz dzięki nim zabłysnąć! Do czego je dobierać i dlaczego tak naprawdę warto je nosić?

Symbolika pereł

Podobno najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty – trzeba jednak przyznać, że spośród wielu innych ozdób, jakie wybierają panie, perły pojawiają się w ich biżuterii najczęściej. To uniwersalny dodatek na każdą okazję. Warto choćby wspomnieć, że nosiły je z wdziękiem takie ikony jak Coco Chanel, czy też Margaret Thatcher. Jak już wspomniano we wstępie, stanowią symbol tak szczęśliwych, jak i smutnych cech czy wydarzeń – dlatego jedynym momentem, kiedy nie poleca się ich na siebie zakładać jest ślub. Oczywiście, jedynie w kulturze zachodniej – uznaje się bowiem, że jeśli będą stanowiły dopełnienie białej, ślubnej sukni, w przyszłości panna młoda wyleje przez pana młodego wiele łez. W innych kulturach na tę okazję są wręcz polecane – na przykład to nieodłączny element stroju ślubnego Hindusów.

Niezwykła moc pereł

Mówi się, że każdy kamień posiada jakąś ukrytą moc – niektórzy wierzą, że jego noszenie sprzyja poprawie w pewnych sferach życia człowieka, wpływa na jego zdrowie oraz wzmacnia niektóre cechy charakteru. Jeśli wybierze się perły, można dzięki ich noszeniu wzmocnić poczucie własnej wartości oraz takie cechy jak lojalność i honor. Podobno świetnie chronią one przed tak zwanym „złym okiem” oraz nieprzychylnością innych ludzi. Ponadto – jeśli chodzi o sferę zdrowotną – działają wzmacniająco na kości i zęby, obniżają poziom cholesterolu we krwi i pomagają oczyścić organizm. Podobno picie wody perłowej wpływa również pozytywnie na gospodarkę hormonalną – zresztą już od czasów starożytnych perły uznawane były za kamienie magiczne, posiadające wielką moc i używane do leczenia.

Jak nosić perły?

Perły są kamieniami bardzo eleganckimi, więc najlepiej będą pasowały właśnie do takich stylizacji. Warto jednak wiedzieć, że same nadają innym elementom stroju większego szyku, więc nawet ubrana pozornie normalnie, a przyozdobiona perłami będziesz odbierana jako ubrana odświętnie. Obecna moda lansuje dobieranie sznura pereł nawet do sportowych strojów, więc jeśli podoba Ci się takie rozwiązanie, możesz śmiało je wykorzystać. A gdzie znaleźć piękną biżuterię z perłami? Świetnym wyborem jest sklep internetowy Cacko24. Srebrne i złote wisiorki, kolczyki, bransolety czy pierścionki – wszystko znajdziesz tam w przystępnej cenie.

Perły naturalne w cacko24 – jakość, która niezmiennie zaskakuje.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj