Otulacz muślinowy – idealny towarzysz każdego niemowlaka

Spodziewacie się dziecka lub szukacie idealnego i oryginalnego prezentu dla noworodka? Koniecznie rozważcie otulacz muślinowy! To prawdziwy hit sprzedaży. Z pewnością będzie rewelacyjnym prezentem. Dziecko na pewno będzie z niego bardzo chętnie korzystało.

Właściwości muślinowych otulaczy

Każda mam pragnie troskliwie otulić swojego noworodka, aby zapewnić mu spokojny i bezpieczny sen. Do tego celu służy właśnie otulacz muślinowy. Wykonany jest z bardzo delikatnej tkaniny, która posiada oddychającą strukturę. Ponadto jest bardzo delikatna i przyjemna dla skóry każdego dziecka. Warto dodać, że otulacz muślinowy ma właściwości termoregulacyjne. Co to dokładnie oznacza? Przy wysokich temperaturach utrzymuje przyjemny chłód, a przy niskich daje uczucie ciepła. Chroni także przed promieniowaniem UV. Warto również dodać, że muślin jest antygrzybiczny, antyalergiczny i antybakteryjny. Warto zadbać o odpowiednią temperaturę prania. Pod żadnym pozorem nie może być zbyt wysoka, ponieważ wówczas otulacz muślinowy stanie się szorstki.

Najważniejszą funkcją, jaką spełnia otulacz muślinowy to bez wątpienia otulanie dziecka w czasie snu. Jest to w szczególności praktykowane w pierwszych tygodniach życia noworodka. Ciasne zawinięcie pomaga ukoić zmysły i ukołysać malucha do snu. Dlaczego? Ponieważ ten stan jest odtworzeniem warunków, do których dziecko przywykło, przebywając w łonie matki. Ponadto, otulacz muślinowy z powodzeniem pełni rolę kocyka do przykrycia (w wózku czy w łóżeczku), ręcznika (szybko wchłania wilgoć i wysycha), prześcieradełka (jest bardzo miękki i delikatny) oraz pieluszki tetrowej (do wycierania buzi oraz do przytulania). W upalne dni otulacz muślinowy można stosować do zasłonięcia dziecka przed palącym słońcem w wózku lub foteliku samochodowym.

Spodobał Wam się otulacz muślinowy? W takim razie nie pozostaje Wam nic innego jak kupić ten właśnie rewelacyjny przedmiot. Zapoznajcie się również z tym, czym są pieluszki bambusowe.

Minky, Bamboo Muślin – Sklep internetowy Makaszka
Polecamy! Makaszka specjalizuje się w dostarczaniu artykułów Minky dla Dzieci i Rodziców.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj