Okna przesuwne na balkon – idealne do małych pokojów!

W poszukiwaniu odpowiednich okien balkonowych do domu czy do mieszkania powinniśmy zawsze patrzeć nie tylko na ich trwałość i szczelność, ale również na sposób obsługi. Do wyboru mamy obecnie szeroką gamę różnych modeli, które różnią się pomiędzy sobą techniką otwierania. Najbardziej popularne do okna rozwierane, które otwierają się tak samo, jak drzwi. Jeśli jednak zależy nam na oszczędności przestrzeni, warto pomyśleć o innym modelu – oknach przesuwnych.

Okna przesuwne, a dokładnie drzwi balkonowe przesuwne nie są u nas spotykane zbyt często. Nie znajdziemy ich w ofercie każdego producenta, ale nie oznacza to, że nie zakupimy ich w ogóle. Jeśli chcemy się na nie zdecydować, pamiętajmy jednak o tym, że będą one droższe od tych standardowych. Mają jednak szereg zalet, które powodują, że warto zainteresować się nimi bliżej.

Przesuwne drzwi balkonowe doskonale nadają się do tych budynków, gdzie ważna jest przestrzeń. Dzięki temu, że mają duże powierzchnie szyb, zapewniają one dostęp naturalnego światła słonecznego do wnętrz. Gdy jednak poszukujemy okien balkonowych dających nam łatwe przejście z wnętrza na zewnątrz, także wtedy, gdy mają być zmontowane w małych wnętrzach, warto wybrać okna przesuwne. Aktualnie zakupimy je w kilku wariantach u producentów i w salonach sprzedaży.

Okna przesuwne wyposażone są w specjalne systemy przesuwania, które powodują, że jednym ruchem możemy łatwo przesunąć skrzydło w lewo lub w prawo w zależności od konstrukcji. W ten sposób otwieramy duże przejście z wnętrza do ogrodu czy na balkon. Okna tego rodzaju mogą też mieć funkcję uchylania. Wtedy możemy uchylić okno od dołu albo od góry i wpuścić do wnętrza świeże powietrze bez potrzeby przesuwania skrzydła – to wygodna opcja wtedy, gdy pogoda nie dopisuje.

Jednak nie są to jedyne zalety okien przesuwnych. Również warto wskazać, że montowane są one tak, aby nie miały wysokiego progu. W ten sposób możemy łatwo się przemieszczać, bez ryzyka, że potkniemy się o wysoki próg, jak ma to miejsce w przypadku okien rozwieranych. To duże udogodnienie dla małych dzieci oraz dla osób starszych.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj