Oczyść swój organizm

Na co dzień ilość używanych przez człowieka ekologicznych produktów jest znikoma. Oddychamy brudnym powietrzem, jemy fast food na obiad, palimy papierosy, spożywamy alkohol. To wszystko doprowadza do tego, iż w naszym organizmie skupia się ogromna ilość trucizny- toksyn. Jaką szkodę przynoszą zdrowiu człowieka? Jak oczyścić organizm od trucizny? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

zielona herbata

sxc.hu

Toksyny- to substancje chemiczne, i są dwóch rodzajów: 1) te, które wytwarza nasz organizm; 2) te, które spożywamy z zewnątrz; trafiają  do organizmu wraz z jedzenie, powietrzem, dymem od papierosów. Czym to grozi naszemu organizmu?

Toksyny, jeśli zatrzymują się w organizmie mogą doprowadzić do osłabienia zdolności fizycznych, a nawet psychicznych, bólu głowy, spowolnienia procesów trawiennych.    Trucizna ta musi być obowiązkowa usunięta.

Jak? Poniżej przedstawiam różne sposoby, z których można znaleźć najbardziej odpowiadający dla siebie i swojego zdrowia.

1)      Jedną z propozycji oczyszczenia organizmu jest dieta oczyszczająca. Istnieje dużo jej rodzajów: spożywanie jednego typu dań przez określoną ilość czasu, lub inna- spożywanie dań lekkostrawnych, albo picie samych soków naturalnych. Lekarze radzą stosować dietę 10-14 dni, w ciągu których trzeba zakazać sobie spożywanie alkoholu, palenia papierosów, jedzenia fast foodów.

2)      Drugą propozycją oczyszczania organizmu od toksyn jest przeprowadzenie głodówki. Kiedy organizm nie otrzymuje jedzenia, zaczyna spalać swoje ”zapasy tłuszczowe”, wraz z którymi spalają się i toksyny. Krótka głodówka-to 36 godzin, ale niekiedy zostaje przedłużona do 10 dni. Jej przeprowadzenie należy obowiązkowo skonsultować z lekarzem.

3)      Skład zielonej herbaty pozwala skutecznie używać jej dla wydalania toksyn z organizmu. Znajduje się w niej dużo witamin (A,B,K) oraz przeciwutleniacze. Wspomaga procesy regulacji oraz samooczyszczenia organizmu.

4)      Oczyścić organizm można też przy pomocy ziół. Toksyny wychodzą z naszego organizmu też z moczem, a jak wiadomo większość ziół ma działanie moczopędne. Najczęściej stosowane do tego zioła: dziurawiec zwyczajny, suszone owoce jabłek, winogron, karczoch.

5)      Najłatwiejszym sposobem na systematyczne usunięcie toksyn z organizmu jest wypicie 1,5 litra wody mineralnej.

Oczyszczony od toksyn organizm pracuje o wiele sprawniej, pojawia się więcej energii, poprawia humor. Dbajmy o nasze zdrowie!

Eugeniusz Egorov

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj