Nowoczesna kobieta, nowoczesny dom!

Dom to oaza, ostoja. Powinien być miejscem, do którego chętnie wracamy. Dlatego warto jego wnętrze zorganizować tak, by było w pełni funkcjonalne. Kobieta nowoczesna to kobieta pracująca, matka, żona ale przede wszystkim kobieta dobrze zorganizowana, wymagająca od życia jak najwięcej i szanująca każdą minutę. Taki też własnie powinien być jej dom.?

Duża przestrzeń

Żeby w domu czuć się swobodnie, warto urządzić go w taki sposób, aby był w pełni funkcjonalny. Warto więc podzielić dom na strefy – nocną, czyli prywatną oraz dzienną, czyli wspólną. Takie rozwiązanie pozwoli na pełne wykorzystanie domowej przestrzeni i sprawne wykonywanie codziennych obowiązków. W końcu nowoczesna kobieta wykorzystuje w pełni każdą minutę, wszystko musi więc być dokładnie zorganizowane. Warto przy kuchni zaplanować spiżarkę, w której umieścimy żywność i przetwory, ale także mniejsze sprzęty jak np. elektryczny grill czy wyciskarka do soków.

Poczucie przestrzeni to cecha nowoczesnych domów. Dodadzą go przede wszystkim proste formy i ograniczona ilość elementów dekoracyjnych. Dużo lepiej będą się prezentować na przykład klasyczny wazon, kilka obrazów czy małe elementy takie jak świeczki, drobna porcelana, ale w umiarkowanej ilości, niż całe mnóstwo ramek, pamiątek, figurek i tym podobnych. Przestrzeń pełna dodatkowych elementów automatycznie się kurczy.

Projekt Domu Arteo BSE1083

Za optyczne zwiększenie przestrzeni w projektach domów nowoczesnych odpowiadają też duże, panoramiczne okna. Sprawią one, że pomieszczenia są lepiej oświetlone. W domach nowoczesnych każda kobieta z pewnością doceni także kuchnię otwartą na jadalnię i salon. Taki zabieg nie tylko powiększy optycznie wnętrze, ale pozwoli na wspólne spędzanie czasu z rodziną mimo wykonywania różnych obowiązków. Przykładowo przez konieczność łączenia kilku czynności na raz gotowanie z łatwością będzie można połączyć z opieką nad dziećmi bawiącymi się w salonie bądź ogrodzie. A zielony ogród tuż za szybą będzie cieszył oko o każdej porze dnia.

Trochę techniki

Nowoczesność oznacza też wykorzystywanie nowinek technicznych. Ostatnio coraz częściej wybierane są inteligentne rozwiązania takie jak na przykład sterowanie głosem. Na rynku pojawiają się urządzenia typu „uniwersalny pilot”. Można zaprogramować go w taki sposób, aby służył nam zarówno do sterowania telewizorem, klimatyzacją i na przykład sprzętem grającym. Dostępne są również aplikacje współdziałające z systemami zainstalowanymi w domu, dzięki którym jesteśmy w stanie włączyć ogrzewanie, zamknąć żaluzje czy zapalić światło w dowolnym pomieszczeniu będąc poza domem.

Projekt Domu Homekoncept 07 KRX1007

Nowoczesność = wielofunkcyjność

Kobieta nowoczesna to przede wszystkim kobieta pracująca. Z pewnością nie jednej z nas zdarzyło się przynieść pracę do domu bądź po prostu w domu pracować. W związku z tym, dobrze jest mieć osobny pokój, który przeznaczymy na biuro. Jak nowocześnie urządzić taki gabinet w domu? Przede wszystkim konieczny jest dobry system porządkowania dokumentów. Ponadto, warto tak zorganizować biurko, żeby zadbać o odpowiednią przestrzeń. Jeżeli pracujemy w domu i przyjmujemy klientów, warto to pomieszczenie zaplanować tuż obok wiatrołapu tak, aby obcy nie musieli naruszać naszej prywatności. Nowoczesne gabinety powinny być jasne, urządzone za pomocą mebli o prostych formach – w odstawkę idą ciemne, ciężkie antyki, bogato zdobione biurka i komody. Prostota idzie w parze z nowoczesnością i warto o tym pamiętać.

Geometria

W nowoczesnych domach królują proste, geometryczne wzory i kształty. Meble są raczej w jednolitych kolorach – kontrast do nich stanowią dodatki – poduszki, zasłony, narzuty. Na ścianach dobrze będą komponowały się proste plakaty, grafiki, fotografie w bieli i czerni bądź sepii. Nowoczesność to klasa, elegancja i styl, którymi będzie odznaczał się nasz dom.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj