Niezbędnik mamy karmiącej. To musisz mieć!

Kompletując wyprawkę, musisz uwzględnić wiele akcesoriów, które przydają się podczas karmienia piersią. Chociaż niektóre z nich możesz uznać za zbędne, należy je mieć. Sprawdź, co koniecznie powinno trafić na listę wyprawkową.

Zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niemowlęta do 6 miesiąca życia powinny być karmione wyłącznie piersią. Pobieranie przez dziecko naturalnego pokarmu przynosi wiele korzyści zdrowotnych – zarówno maluchowi, jak i samej mamie. Nic więc dziwnego, że większość kobiet decyduje się na taki krok. To zaś wiąże się z koniecznością zakupu kilku niezbędnych akcesoriów ułatwiających karmienie piersią: począwszy od takich drobnostek jak wkładki laktacyjne Discreet Elegance lub inne, a skończywszy na biustonoszach.

  • Poduszka do karmienia

Specjalna poduszka do karmienia pozwala na przyjęcie właściwej pozycji. Zapewnia wygodę, ponieważ eliminuje konieczność pochylania się nad dzieckiem i podtrzymywanie go na nieopartych rękach.

Taką poduszkę, chociaż powstała z myślą o wygodniejszym karmieniu piersią, można wykorzystać również na wiele innych sposobów. Świetnie sprawdza się jako podpórka pod plecy, bariera chroniąca przed upadkiem czy podparcie malucha podczas leżenia na brzuchu.

  • Wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne chronią bieliznę i odzież przed niekontrolowanym wyciekiem pokarmu z piersi. Wkładane do biustonosza zapobiegają powstawaniu nieestetycznych plam.

Chociaż wybór tego typu akcesoriów wydaje się być dowolny, praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Standardowe wkładki – jeśli mają wysoką chłonność, są dość grube. Tymczasem na rynku dostępne są np. wkładki laktacyjne Discreet Elegance, które charakteryzują się wyjątkową chłonnością przy zachowaniu minimalnej grubości. Ponadto mają dwa samoprzylepne paski, jeszcze lepiej utrzymując wkładkę na bieliźnie.

Kupując takie modele jak wkładki laktacyjne Discreet Elegance, wcale nie trzeba wybierać między grubością a chłonnością czy higienicznością oraz oddychalnością.

  • Laktator

Nawet, jeśli Twoja laktacja będzie prawidłowa, możesz potrzebować laktatora. To praktyczne urządzenie, które wspiera niejedną mamę na każdym etapie okresu karmienia piersią.

Laktator pozwala rozkręcić laktację, uporać się z nawałem mleka oraz odciągnąć pokarm w razie nieobecności lub niedyspozycji mamy (np. gdy musi wyjechać w delegację, gdy zachodzi konieczność przyjmowania antybiotyków lub innych leków niewskazanych kobietom karmiącym).

  • Bielizna do karmienia

Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić klasyczny biustonosz, dużo lepiej sprawdzi się specjalny stanik do karmienia. Jego cechą charakterystyczną jest miseczka z „kieszonką” zapinaną na zatrzask, która daje szybkie i swobodny dostęp do piersi. Dodatkowym atutem jest brak fiszbin, które – ściskając mocno pierś – mogą sprzyjać powstawaniu zastojów w przewodach mlecznych.

Oprócz staników, warto zaopatrzyć się w koszulę nocną lub piżamę dla kobiet karmiących piersią.

Wyżej wymienione elementy to najważniejsze akcesoria, które powinny znaleźć się na liście wyprawkowej. Czy masz je już wszystkie?

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj