Najmodniejsze kolorowe kamienie pierścionków zaręczynowych

Pierścionek z brylantem stał się swego rodzaju synonimem pierścionka zaręczynowego. Jednak symbol wiecznej miłości wcale nie musi zawierać brylantów, ani diamentów. Mogą to być cyrkonie – ważne bowiem, aby podobały się kobiecie i wyrażały prawdziwe i szczere uczucie.

 

Brylant czy nie?

Obecnie coraz bardziej odchodzi się od trendu na zaręczynowy pierścionek z brylantem. To media stworzyły mit, którym obrosły brylanty. Celebrytki na całym świecie szczycą się brylantami, w filmach pokazuje się, że tylko taki pierścionek jest wart powiedzenia „tak”, co więc ma myśleć biedny mężczyzna?

Na szczęście ta moda zaczyna już trochę wygasać i na powrót coraz modniejsze stają się kolorowe kamienie w pierścionkach zaręczynowych. Kiedyś, jeszcze w latach 80. nikt nie słyszał o tym, że pierścionek z brylantem to jedyny możliwy pierścionek zaręczynowy. Najważniejszą zasadą było i być powinno przyjrzenie się gustowi partnerki i zakup takiego kamienia i oprawy, jakie będą się jej podobać.

Słynne kolorowe kamienie

Kolorowych kamieni szlachetnych jest mnóstwo. Można więc podczas wyboru sugerować się ulubionym kolorem partnerki, symboliką lub zdrowotnym oddziaływaniem kamienia. Pamiętajmy również o tym, aby oprawa i zdobienia były tożsame ze stylem biżuterii, którą nosi nasza wybranka.

Rubiny

Ich barwa jest najczęściej czerwona lub wpadająca w fuksję. Przez kolor kojarzone są z szeroko pojętą namiętnością. Dawniej rubin w pierścionku zaręczynowym miał chronić małżonków przed kłamstwem. Dzięki ognistej barwie kamienie te dodają energii. Dla osób wierzących w astrologię to kamienie przeznaczone dla Baranów i Skorpionów.

Szafiry

Szafiry mają różne barwy, a najpopularniejsze to niebieski i fioletowy. Niegdyś wierzono, że kamienie te chronią przed biedą, a w zaręczynowym pierścionku oznaczał postawienie na siłę więzi małżonków. Z astrologii szafiry niebieskie i fioletowe poleca się Rybom i Strzelcom, pomarańczowe Bykom, a żółte Wagom.

Ametysty

To kamienie, które zostały uznane za kamienie sakralne, które symbolizują zwycięstwo dobra nad złem. Można więc zinterpretować to tak, że kamień ten jest symbolem nadziei i trwałości w związku. Astrologicznie ametysty są dla Ryb i Strzelców.

Szmaragdy

Bardzo popularne kamienie w pierścionkach zaręczynowych. Są niezwykle eleganckie i tajemnicze. Niegdyś nawet wierzono, że głęboka zieleń to symbol diabła. Obecnie stawia się na uspokajające walory szmaragdów. Polecane są osobom urodzonym pod zodiakiem Raka.

Granaty

To piękne kamienie w odcieniach bardzo głębokiej, krwistej czerwieni. Właściwie ich nazwa pochodzi od owoców, których miąższ jest w takiej samej barwie. Mało kto jednak wie, że granaty występują także w kolorach: zielonym, czarnym czy żółtym. Kolor ten symbolizował siłę do walki, jednak dawniej obawiano się granatów tak samo jak szmaragdów, ze względu na ich tajemniczość. Granaty są polecane Baranom i Skorpionom.

 

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj