Najlepsze konto oszczędnościowe w 2018 roku

Tendencje w kwestii nabywania instrumentów inwestycyjnych od kilku lat są niezmienne. W 2018 roku również ogromną popularnością cieszyć się będą konta oszczędnościowe. To najczęściej wybierana forma inwestowania zgromadzonych oszczędności. Sprawdź, jakie powinno być Twoje konto oszczędnościowe w 2018 roku.

Konto darmowe

Bezpłatne założenie oraz darmowe prowadzenie to priorytet, na który stawiają inwestorzy. Konto oszczędnościowe nie może generować kosztów, ma być przecież źródłem zysków. Co więcej, zdarzało się, że niekorzystne oferty zakładały konieczność ponoszenia większych opłat aniżeli wygenerowane zyski. Finalnie inwestor, zamiast zarabiać, tracił część swoich oszczędności.

Na szczęście większość instytucji bankowych odpowiada dzisiaj na potrzeby i wymagania swoich klientów. Banki już dawno przestały zarabiać na kontach. Te są raczej wabikiem do nabywania kolejnych produktów, na przykład kredytów gotówkowych. Dlatego tak często proponują dzisiaj w pełni darmowe konta bez żadnych ukrytych kosztów.

Konto internetowe

Okazuje się, że Polacy są liderami, jeśli pod uwagę weźmiemy zainteresowanie i wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań bankowych. Plasujemy się na pierwszym miejscu w rankingach, które zestawiają zainteresowanie nowoczesną bankowością mieszkańców wszystkich krajów Unii Europejskiej.

To dlatego nie wyobrażamy już sobie, by konto oszczędnościowe mogło nie być obsługiwane online. Za pośrednictwem internetu chcemy w pełni zarządzać swoimi finansami. Konto oszczędnościowe online pozwoli nam nie tylko na sprawdzanie salda rachunku i weryfikację zgromadzonych pieniędzy. Za pośrednictwem bankowości mobilnej można dzisiaj wykonywać przelewy, inwestować pieniądze w inne instrumenty (na przykład zakładając lokatę) czy ustanawiać stałe polecenia zapłaty.

Konto ze swobodnym dostępem do pieniędzy

W 2018 roku nadal ważny będzie dla nas stały i niczym nieograniczony dostęp do własnych pieniędzy. Nie lubimy „zamrażać” swojego kapitału, dlatego częściej niż lokatę terminową wybieramy konto oszczędnościowe.

Warto wybierać takie konta, które gwarantują zysk z oprocentowania nawet w sytuacji, gdy będziemy korzystać ze środków ulokowanych na takim rachunku. Dobrym rozwiązaniem jest także możliwość dowolnych wpłat na takie konto, dzięki czemu oprocentowana pula pieniędzy będzie rosła.

Konto z dodatkowymi korzyściami

Coraz częściej banki zwabiają potencjalnych klientów całym pakietem dodatkowych korzyści. Nie zmieni się to również w 2018 roku. Inwestorzy, którzy chcą założyć konto oszczędnościowe, powinni brać pod uwagę ofertę tych instytucji bankowych, które proponują bonusy.

Nie dość, że inwestor pomnaża pieniądze dzięki oprocentowaniu rachunku, to może liczyć jeszcze na dodatkowe premie. Banki wynagradzają na przykład za polecenie takiego konta znajomym, nabycie kolejnego już produktu jako stały klient. Zdarza się, że zwiększają oprocentowanie, jeśli w skali miesiąca ulokowanych zostanie na rachunku więcej pieniędzy albo kiedy inwestor zdecyduje się z nich nie korzystać w danym czasie.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj