Najlepsi współcześni twórcy muzyki elektronicznej i techno – TOP 3

Muzyka elektroniczna jest niezwykle pojemnym pojęciem, obejmuje m.in. ambient, techno, chillout czy dubstep. Podpowiadamy, czego warto posłuchać, aby poznać poszczególne jej rodzaje i znaleźć coś dla siebie. Oto nasz top 5 wartych uwagi twórców muzyki elektronicznej.

W zasadzie każdy gatunek muzyczny dzieli się na poszczególne style, często bardzo od siebie odmienne. Jeśli lubimy muzykę elektroniczną, wcale nie jest oczywiste, że będzie nam odpowiadać np. techno. Warto zapoznać się z danym gatunkiem, zaczynając od tego, co najlepsze – oto nasz ranking 3 najlepszych twórców muzyki elektronicznej.

1. Daft Punk

Najsłynniejszy francuski duet tworzący muzykę elektroniczną z elementami house. Panowie intrygują jednak nie tylko dźwiękami, gdyż ponadto ukrywają swoje oblicza pod kaskami. Zasłynęli w 2010 roku, komponując ścieżkę dźwiękową do filmu „Tron: Dziedzictwo”.

Trzy lata później podpisali kontrakt z Columbia Records, a w 2014 roku otrzymali aż 5 statuetek Grammy na 5 nominacji. Zwyciężyli w kategoriach: Nagranie roku, Najlepszy występ zespołowy, Album roku, Najlepszy album – muzyka taneczna/elektroniczna i Najlepiej wyprodukowany album nieklasyczny.

2. David Guetta

David Guetta, jeden z najpopularniejszych DJ-ów świata, zaczynał karierę DJ-a w latach 80 w paryskich klubach. Odniósł liczne sukcesy we Francji, ale jego debiutancki singiel „sprawił, że zaczął szybko zyskiwać popularność także poza tym krajem. Dzisiaj to niekwestionowanie jeden z najpopularniejszych DJ-ów świata, produkujący muzykę przede wszystkim w gatunkach dance, a wcześniej house. Na oficjalnym profilu na Facebooku śledzą go około 53 miliony fanów.

Na swoich koncertach gromadzi tłumy, czego dowodem są pełne kluby i hale koncertowe. Uwielbia koncertować na żywo, występuje na największych i najważniejszych scenach i festiwalach, m.in. Miami Ultra Music Festival czy Coachella Festival. Zgromadził liczne nagrody muzyczne, m.in. Grammy Awards czy MTV European Music Awards.

3. The Chemical Brothers

Podobnie jak Daft Punk, także The Chemical Brothers to wyjątkowy duet tworzący muzykę elektroniczną. Tom Rowlands oraz Ed Simons na początku swojej kariery współpracowali z inną legendą, grupą The Prodigy. Później, jak sami zyskali sławę, nagrywali m.in. z Mobym czy grupą Underworld.

Poza albumami studyjnymi mają na swoim koncie także ścieżki dźwiękowe do popularnych filmów amerykańskich, m.in. Niebiańskiej plaży, Efektu motyla, Vanilla Sky czy Slumdog. Milioner z ulicy.

Muzyka elektroniczna jest tak różnorodna, że nie sposób wymienić w jednym zestawieniu wszystkich artystów, którzy na to zasługują. Warto poznać też dorobek muzyczny m.in. The Prodigy, Fatboy Slimem, Rudimental, Modestep, Death in Vegas, DJ-a Avicii i wielu innych.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj