Na ratunek w potrzebie! Co zrobić, żeby rzęsy szybko odrosły?

Zdarza się, że kondycja i wygląd naszych rzęs drastycznie się pogarsza. Co robić, kiedy zauważamy ubytki na linii rzęs, tracimy ich więcej niż zwykle? Przerzedzone i osłabione rzęsy można uratować. Oto sposoby na to, żeby rzęsy odrosły!

Wpływ na kondycję rzęs ma naprawdę wiele czynników. Nie tylko sposób pielęgnacji, ale również to: jakich produktów używamy, jak wykonujemy demakijaż, jak się malujemy. Powinniśmy mieć świadomość, że każdy nasz mały ruch może mieć ogromny wpływ na kondycję rzęs.

Dlaczego tracimy rzęsy? Do nadmiernego wypadanie rzęs przyczyniają się:

1. Zbyt częste przedłużanie rzęs metodami objętościowymi.
2. Niewłaściwie wykonany zabieg przedłużania lub zdejmowania rzęs.
3. Pomijanie demakijażu albo niezbyt delikatne zmywanie make-upu.
4. Używanie przeterminowanych lub toksycznych kosmetyków.
5. Zaburzenia hormonalne, różnego rodzaju choroby oraz infekcje.

Wszystko to, co szkodzi rzęsom, można oczywiście ograniczyć. To jednak wcale nie znaczy, że natychmiastowo wrócą do swojego poprzedniego stanu. Zdecydowanie łatwiej jest zniszczyć rzęsy niż je później odbudować. Właśnie dlatego najważniejsza jest profilaktyka.

● Polecane w codziennej pielęgnacji są odżywki do rzęs – najlepsze z nich są w stanie nie tylko odżywić delikatne włoski, ale również wzmocnić je, zregenerować i przyspieszyć wzrost. Pomagają w szybkim odrośnięciu rzęs i mają pozytywnych wpływ na ich wygląd.

Co zrobić, kiedy już straciliśmy naprawdę dużo rzęs? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które sprawią, że rzęsy bardzo szybko odrosną. Wszystkie one bazują na tym, że cykl życia włosków na powiekach wynosi około 3-4 miesiące. Jeśli rzęsa przedwcześnie wypadnie, nasze zadanie polega na wzmocnieniu cebulki i przyspieszeniu wzrostu nowej rzęsy. Sekret to wyregulowanie tego procesu i wyrównanie ilości wypadających rzęs z tymi, które wyrastają.

Niektóre kobiety sięgają po tradycyjne metody takie jak olejowanie rzęs. To sposobów znany naszym babciom, które gęstym i treściwym olejem rycynowym smarowały rzęsy każdego dnia, aby wzmocnić je, przyciemnić i dodać im blasku. Dziś o wiele lepszym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych produktów pielęgnujących, choć można przeplatać je z tradycyjnymi metodami. Warto pamiętać także o odżywianiu rzęs od wewnątrz za sprawą diety bogatej w witaminy i minerały.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj