Must have wyprawki dla dziecka!

Poza wyborem wózka, łóżeczka, wystroju pokoju, czy kompletowaniu ubranek, nie można zapomnieć o przygotowaniu szpitalnej wyprawki dla dziecka.

Must have wyprawki dla dziecka!

Poza wyborem wózka, łóżeczka, wystroju pokoju, czy kompletowaniu ubranek, nie można zapomnieć o przygotowaniu szpitalnej wyprawki dla dziecka. Co powinno się przydać, a z czym wrócimy do domu? Poradników na forach internetowych jest cała masa, książek jak i rad koleżanek – również. My przygotowaliśmy pełną listę wyprawkową dla dziecka:

  • Ubranka. No tak ubranka to najważniejszy, ale i najprzyjemniejszy zakup. Zadbać należy jedynie o skład materiałów ubranek, które chcemy kupić. Dobrze jest wybierać śpiochy organiczne z zawartością 100% bawełny, lub takie które dla skóry dziecka są hipoalergiczne, dzięki czemu skóra Malucha będzie oddychać, dziecko nie będzie się pocić i nie zaskoczą nas wyskakujące potówki. Najważniejszą radą jest nie kupowanie za dużej ilości ubrań dla noworodka. Noworodek bardzo szybko rośnie i może się okazać, że ubranka kupione miesiąc wcześniej już są za małe i trzeba dokupić większe rozmiary.
  • Antyalergiczne kosmetyki. Pielęgnacja Malucha jest bardzo ważna, dlatego zakup kosmetyków i artykułów higienicznych powinien być skrupulatny i dokładny. Skóra noworodka jest bardzo delikatna dlatego należy wybierać jedynie preparaty, które na opakowaniu mają informację, że można je stosować od 1. dnia życia.
  • wózek oraz łóżeczko. Przed narodzinami w wyprawce dla dziecka dobrze mieć już przygotowany wózek dostosowany do trybu życia rodziców, oraz spełniające europejskie normy bezpieczeństwa łóżeczko niemowlęce.

Przed zakupem wyprawki dla dziecka, dobrze jest najpierw przygotować listę ze wszystkim potrzebnymi rzeczami, tak by w sklepie nie ponieść się fali emocji i wyjść z rzeczami, które wcale nie będą pożyteczne i nigdy się nie przydadzą. Kompletowanie wyprawki dla dziecka to czysta przyjemność, jednak nie zapominajmy o zdrowym rozsądku.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj