Modny ogród

Jeżeli mamy kawałek wolnej działki wokół domu, to bardzo dobrym pomysłem będzie stworzenie w niej ogrodu.

Projektowanie ogrodów jest zajęciem bardzo przyjemnym, ale jednocześnie nieco czasochłonnym. Niemniej jednak, satysfakcja płynąca z późniejszego spędzania czasu w miejscu stworzonym samodzielnie, jest bezcenna. Co będzie nam potrzebne do stworzenia ogrodu?

Niezależnie od stylu, w którym chcemy stworzyć ogród, kilka podstawowych rzeczy po prostu musimy mieć. Chodzi nam tutaj głównie o rośliny ozdobne, takie jak krzewy ozdobne, drzewa oraz oczywiście kwiaty. Kolejnym elementem będą ścieżki oraz ogrodzenie, dzięki którym stworzymy swoistą infrastrukturę komunikacyjną naszego ogrodu. Dodatkowymi elementami w ogrodzie może być oczko wodne lub altana, o ile przewidujemy i posiadamy miejsce na takie konstrukcje.

Projektowanie ogrodu powinniśmy rozpocząć właśnie od zakupu roślin, więc w tym celu pomocna będzie szkółka roślin. Takich szkółek w obecnym czasie jest bardzo wiele i znajdziemy w nich niesamowite rośliny – od krzewów aż po trawy ozdobne. Kiedy już posiądziemy odpowiednie zaopatrzenie, to możemy zabrać się za projektowanie, do czego najlepiej wykorzystać kartkę i ołówek – bądź skorzystać z pomocy fachowego projektanta ogrodów.

Po stworzeniu odpowiedniego projektu nadszedł czas na wdrażanie go w życie, czyli prace ogrodowe. Należeć do nich będzie przystosowanie terenu, stworzenie zaplanowanych konstrukcji no i wreszcie posadzenie wszystkich roślin. Taki proces może trwać krótko lub długo, a jest to zależne przede wszystkim od wielkości ogrodu, poziomu jego zagospodarowania oraz oczywiście panującej na zewnątrz pogody.

Ważne jest, aby podczas projektowania ogrodu nie zamykać się na jeden konkretny styl, ale nieco wykorzystać swoją kreatywność oraz puścić wodze fantazji. Nie bójmy się również samodzielnie projektować ogrodów, gdyż jest to doskonała zabawa, podczas której możemy wykazać się wieloma umiejętnościami, z których wcześniej mogliśmy sobie nie zdawać sprawy. Pamiętajmy, że nasz własny ogród powinien służyć przede wszystkim do efektywnego wypoczynku, a więc stwórzmy go w taki sposób, abyśmy czuli się w nim jak najlepiej.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj