Mikroskop w leczeniu kanałowym – najważniejsze informacje

Każdy kolejny rok niesie za sobą owoce w postaci nowych, ciekawych technologii, pozwalających osiągać większą skuteczność w różnych obszarach życia. Jednym z tych obszarów jest nieunikniona konieczność przeprowadzania różnych zabiegów z zakresu stomatologii.

Jednym z zabiegów, który wykonuje się w ramach stomatologii zachowawczej, jest leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe, nazywane także leczeniem endodontycznym, służy leczeniu chorób związanych z miazgą zęba.

W ostatnich latach leczenie endodontyczne zostało wzbogacone o obecność mikroskopu. Wykorzystanie mikroskopu niesie za sobą szereg korzyści, o których warto jest wspomnieć. Dowiedz się, na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – co to jest?

Leczenie kanałowe to forma leczenia, wykonywana dwojako – zarówno z mikroskopem, jak i bez niego. Metody te mają identyczny cel, jednak droga jej osiągnięcia jest zgoła inna. Przede wszystkim, w przypadku leczenia kanałowego pod mikroskopem, wykorzystuje się mikroskop operacyjny, co zwiększa skuteczność.

Zwiększona skuteczność leczenia kanałowego pod mikroskopem wynika z możliwości uzyskania informacji o większej ilości kanałów. Możliwość oczyszczenia większej ilości kanałów oznacza mniejszą ilość miazgi pozostawionej w kanałach, co, w przypadku nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba, ma ogromne znaczenie.

Kiedy warto wykonać leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest rodzajem leczenia, które warto jest wykonać między innymi wtedy, gdy w zębie dojdzie do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. W takim przypadku zaleca się ten rodzaj leczenia, gdyż dzięki niemu można utrzymać naturalny ząb do dalszej odbudowy z pomocą rozwiązań protetycznych. Prawdą jest, żę ten rodzaj leczenia pozostawia zęba, który jest w słabej kondycji, na szczęście np. korony protetyczne pozwalają przywrócić jego funkcjonalność.

Prócz tego, rekomendujemy wykonanie leczenia endodontycznego w przypadku, gdy dojdzie do złamania zęba i jednoczesnego naruszenia miazgi.

Czy warto wykonać zabieg endodoncji pod mikroskopem?

Pacjenci zastanawiają się, czy istnieje sens wykonania leczenia kanałowego pod mikroskopem. Okazuje się, że wykorzystanie mikroskopu w leczeniu tego rodzaju ma spory wpływ na jego skuteczność. Z tego powodu zalecamy wybranie właśnie tej metody leczenia, zamiast klasycznego leczenia kanałowego.

Jeśli potrzebujesz leczenia kanałowego, zapraszamy do gabinetu https://www.artdentico.pl/endodoncja-leczenie-kanalowe/

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj