Materac jak afrodyzjak

Materace działają, jak… afrodyzjak! Udany seks zapewnia lateks

68 proc. Polaków, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zadowolonych jest ze swojego życia seksualnego – wynika z raportu prof. Zbigniewa Izdebskiego – „Seksualność Polaków 2011”. Z kolei z badań amerykańskiego portalu sleeplikethedead.com, przeprowadzonych w kwietniu tego roku, wynika że kluczowym czynnikiem i gwarantem udanego seksu jest wybór odpowiedniego materaca. – W sumie Amerykanie ocenili pięć typów materacy, które zostały poddane analizie pod kątem wygodny, możliwości poruszania się, wytrzymałości, gibkości, czy zachowania dyskrecji – mówi z uśmiechem Aneta Gil, Commercial Activity Manager z IKEA Katowice. Okazało się, że największe zadowolenie z seksu odczujemy na materacu lateksowym.

Dyskretnie i wygodnie na piankowym

W 2010 roku, z badań przeprowadzonych przez Harris Interactive dla „The Chicago Sun-Times”, wynikało, że 1/3 Amerykanów od razu wymieniłaby swój materac, gdyby zmiana ta pozytywnie wpłynęła na ich doznania seksualne. Portal sleeplikethedead.com donosi teraz, że 60 proc. użytkowników materaców piankowych, ocenia swój seks jako bardzo dobry lub średni. Jego największe zalety to dyskrecja oraz wygoda. Choć z tą drugą bywa różnie.

– W raporcie czytamy, że podczas seksu, dzięki piance, nasze ciało praktycznie „wnika” w materac. Dzięki temu nasze poczynania są niesłyszalne dla sąsiadów zza ściany. Dodatkowo pianka zapewnia, że nie odczuwamy bólu kolan, nadgarstków, czy łokci. Mimo, że to „wnikanie” powoduje także, że musimy bardziej popracować fizycznie, przez brak możliwości odbicia się od powierzchni takiego materaca. Pianka zapewnia jednak większą wydajność ruchu, w efekcie szybciej i łatwiej możemy osiągnąć zadowolenie – wyjaśnia Gil. Amerykanie przekonują również, że w przypadku materaców piankowych, możemy jedynie pomarzyć o intensywności współżycia. Zapomnieć musimy także o walorach sprężystości.

Na sprężynowym pobrykamy, a na wodnym…

Bo intensywność i sprężystość, to oczywiście domena zarezerwowana dla materaców sprężynowych. Że są to cechy ważne dla efektywności naszego współżycia, pokazują statystyki. Aż 72 proc. Amerykanów potwierdziło, że seks na tego typu materacu jest bardzo dobry lub co najmniej średni. – Ale co ciekawe, uznali jednocześnie, że w przypadku seksu nie są to wcale materace ani trwałe, ani dyskretne – mówi Gil. I tłumaczy: – Nadają się idealnie do intensywnego seksu, ale intensywność wpływa także na osłabienie tego typu materaca. W efekcie musimy je częściej wymieniać, jak np. piankowe, a częsty seks powoduje, że po jakimś czasie, zaczniemy nadsłuchiwać brykających sprężynek. Dlatego też Amerykanie średnio ocenili wygodę takiego materaca.

Sprężynek nie usłyszymy za to w materacach wodnych. Te mają podobne walory do tych piankowych. Najlepiej ocenia się ich wygodę oraz to, że zapewniają nam dyskrecję, czyli brak efektów dźwiękowych. W efekcie 70 proc. ankietowanych portalu sleeplikethedead.com ocenia seks na tego typu materacu bardzo dobrze lub średnio, niezadowolonych jest raptem 30 proc. – Komfort i dyskrecja jest dla zdecydowanej większości podstawą udanego współżycia. Materace wodne, tak jak i piankowe, wymagają także od nas większego wysiłku fizycznego. Ale z badań przeprowadzonych przez Amerykanów wynika, że jest między nimi jedna, ale za to kluczowa różnica. Okazuje się bowiem, że znacznie trudniej na materacu wodnym osiągnąć satysfakcję seksualną – mówi Gil.

Idealny lateksowy, beznadziejny powietrzny

Najgorsze opinie zebrał materac powietrzny. Amerykanie słabo oceniają dyskrecję podczas seksu na tego typu materacu, a jedynym jego plusem jest wygoda. Plusem wartym 60 proc., bo tyle Amerykanów jest zadowolonych z seksu na takich materacach. Średnio za to ocenili jego sprężystość, możliwość intensywnego współżycia, czy trwałość.

Bezapelacyjnym zwycięzcą badań okazał sie materac lateksowy. – Na osiem kategorii, w których ocenie poddane zostały materace, tylko w jednej materace lateksowy otrzymały nienajlepszą opinię. Amerykanie słabo ocenili jego sprężystość – wyjaśnia Gil. I dodaje: – Patrząc jednak na zalety tego materaca, przynajmniej zdaniem ankietowanych, nie dziwi że aż 78 proc. z nich jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Amerykanie zachwycają się jego wygodą, wytrzymałością, możliwością intensywnego seksu oraz faktem, że osiągają na nim satysfakcję seksualną.

A Polacy?

Z raportu prof. Zbigniewa Izdebskiego „Seksualność Polaków 2011”, wynika że 71 proc. Polaków w wieku 15-49 lat, przynajmniej raz w tygodniu uprawia seks, z czego 43 proc. mężczyzn i 38 proc. kobiet, oddaje się tej przyjemności 2-3 razy w tygodniu. Codziennie współżyje 4 proc. kobiet i 5 proc. mężczyzn.

– A to oznacza, że materac ma znaczenie! – uśmiecha się Gil. I kontynuuje. – Ze statystyk IKEA Katowice wynika, że wśród polskich klientów największym powodzeniem cieszą się zdecydowanie materace sprężynowe. Czyli najbardziej doceniamy możliwość intensywności współżycia oraz tę sprężystość. To ważne, bo dziś dobrze dobrany materac działa na nas, jak najlepszy afrodyzjak.

 

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj