Masz problem ze skórą? Może to wina kosmetyków?

Wiele czynników ma wpływ na wygląd skóry- zanieczyszczenie środowiska, czynniki zewnętrzne, ogólny stan zdrowia i codzienny stres to tylko niektóre z nich. Częstym winowajcą złego stanu skóry są źle dobrane kosmetyki które zamiast pielęgnować- osłabiają jej funkcje. Zatem warto zastanowić się co służy naszej skórze a co jej szkodzi.

 

Dobry kosmetyk ma być przyjazny skórze. Nie powinien zawierać substancji , które negatywnie wpływają na jej funkcje obronne i regeneracyjne. Niestety większość kosmetyków obecnych na rynku ma w swoim składzie pochodne ropy naftowej , oleje mineralne i parafiny. Składniki te nie maja fizjologicznego związku ze strukturą skóry. Nie spełniają też funkcji związanych z odżywianiem, nawadnianiem i ochroną skóry przed wpływem czynników zewnętrznych. Dłuższe ich stosowanie może powodować zaburzenia rogowacenia co skutkuje pojawieniem się zanieczyszczeń, rozszerzonych porów, zmarszczek i suchości skóry – wyjaśnia Katarzyna Bołądź – kosmetolog z Kliniki dermourody w Olsztynie. Zrezygnować należy także z kosmetyków, które w swoim składzie mają parafiny, wazelinę , oleje mineralne, a także woski węglowodorowe.

Postaw na zdrowie i naturę

Kupując kosmetyki należy zwracać uwagę na ich jakość i skład. Nie sugerujmy się reklamą, niską ceną i wyglądem opakowania gdyż to nie są dobre kryteria. Wyższa cena raczej świadczy o pozytywnych wartościach biochemicznych i dobrą jakością składników. Przy doborze kosmetyków najważniejszy jest obecny stan skóry- mówi Katarzyna Bołądź. Doświadczony kosmetolog w gabinecie kosmetycznym dopiero po wnikliwej konsultacji i diagnozie skóry może trafnie dostosować skuteczną pielęgnację zarówno profesjonalną jak i uzupełniającą – domową. Stan skóry zmienia się pod wpływem zmian klimatycznych, zdrowotnych a nawet emocjonalnych dlatego warto systematycznie korzystać z porad kosmetologa który dostosuje pielęgnację do aktualnych potrzeb .

Dobre co dobre

Oferta na rynku kosmetycznym jest ogromna. Kosmetolodzy wciąż poszukują preparatów skutecznych i bezpiecznych. To duże wyzwanie dla producentów kosmetyków. Ostatnio w gabinetach kosmetycznych pojawiły się kosmetyki Renlive i Rejuve opracowane przez włoskich specjalistów marki Biotec. Otrzymują pozytywne opinie zarówno u specjalistów jak i świadomych klientów. Są biokompatybilne i jednocześnie pozbawione czynników drażniących i uczulających. Dobrze tolerowane przez najbardziej wrażliwe i wymagające skóry . Oferują intensywną pielęgnację twarzy i ciała oraz szeroką ofertę zabiegów profesjonalnych zarówno estetycznych jak i leczniczych- wszystkie pozbawione szkodliwych substancji. Trend w kierunku zdrowego życia niewątpliwie łączy się ze zdrową kosmetyką. Warto więc być na bieżąco zwłaszcza gdy chodzi o naszą skórę.

Musisz się zalogować, aby móc komentować Zaloguj